Dubrovski bi žičnice na Areškem Pohorju ponudil za 2,8 milijona evrov

Stečajni upravitelj Športnega centra Pohorje Drago Dubrovski je mariborskemu sodišču poslal predlog, da bi s prodajo žičniških naprav na areškem delu Pohorja še sedmič poskusil na dražbi, tokrat po izklicni ceni 2,799 milijona evrov. Sodišče je za mnenje pozvalo še Družbo za upravljanje terjatev bank (DUTB) kot ločitvenega upnika.

Mariborsko javno podjetje Marprom je po propadu ŠC Pohorje 
zagotovilo nadaljevanje smučarskega turizma na Pohorju. Foto: STA
Mariborsko javno podjetje Marprom je po propadu ŠC Pohorje zagotovilo nadaljevanje smučarskega turizma na Pohorju. Foto: STA

MARIBOR > Potem ko je stečajni upravitelj septembra lani dokončno unovčil celotno premoženje propadlega podjetja na mariborskem delu Pohorja, mu je ostal le še Areh, kjer doslej resnega zanimanja ni bilo. Na zadnji dražbi ga je skušal prodati po izklicni ceni 3,5 milijona evrov, medtem ko jih je prvič ponujal za 11,4 milijona evrov.

Omenjeno premoženje vključuje obe vlečnici Partizanka, vlečnice Areška, Ruška, Orel, Žigart, Vali, Kekec ter obe vlečnici Cojzarica in šestsedežnica Pisker s pripadajočimi zemljišči, objekti in vso opremo za zasneževanje. Z njimi trenutno upravlja mariborsko javno podjetje Marprom, ki je po propadu ŠC Pohorje zagotovil nadaljevanje smučarskega turizma na Pohorju.

Drago Dubrovski je že večkrat povedal, da interes za prevzem je, vendar bo moral prihodnji lastnik ob kupnini vsaj še enako vsoto vložiti v dodatna vlaganja. Ob zadnji neuspeli dražbi je dejal, da bi bila dva milijona evrov številka, za katero meni, da bi si jo nekdo lahko privoščil, zato je še vedno vprašljivo, ali bi lahko bila tokratna dražba bolj uspešna.

Ob prodaji omenjenih smučišč pa do konca stečajnega postopka čaka še rešitev zadev okoli zahteve do mariborske občine za plačilo odkupne vrednosti gondole in žičniških naprav na Mariborskem Pohorju, ki jih je preko Marproma po stečaju družbe prevzela v upravljanje.

Sodni cenilci so vrednost žičnic pred časom že ocenili na 16,8 milijona evrov, kar pa je bistveno več od sedmih milijonov evrov, za kolikor naj bi se Mestna občina Maribor in DUTB že izpogajali, a občina na koncu na dogovor ni pristala. Zadnjo besedo bo tako imelo sodišče, če nova mestna oblast s stečajnim upraviteljem pred tem ne bo našla bolj ugodnega dogovora.


Najbolj brano