Velika sprememba za Cerkljansko

Predstavitev strokovno visoko podkovane ekipe neodvisnega novinca med kandidati za župana Stanka Močnika in njenega programa je napovedala spremembo občini. Ob bok se mu je postavil Gašper Močnik z ekipo in svežim programom. Oba gresta v drugi krog.

Stanko Močnik (v sredini) si je največ glasov volilcev zagotovil s 
strokovno ekipo in obetavnim programom. Foto: Saša Dragoš
Stanko Močnik (v sredini) si je največ glasov volilcev zagotovil s strokovno ekipo in obetavnim programom. Foto: Saša Dragoš

CERKNO > Z 39,49 odstotka glasov za Stanka Močnika in 33,97 za Gašperja Uršiča, torej dva neodvisna kandidata za župana, so volilci zelo jasno dali vedeti, da si na Cerkljanskem želijo sprememb. Oba imata za sabo strokovno podkovani ekipi, ki spremembe obetata in oba inženirja, prvi gasilstva in civilne zaščite, drugi medijski, napovedujeta drugi krog pogovorov z volilci.

Strokovnost proti izkušnjam

Potem pa trdo delo. “Rezultat je za nas velika obveza. Hvala ekipi in hvala volilcem. Seveda nas čaka drugi krog volitev. Jasno pa je, da so se občani zavedli, da je čas za bolj učinkovito, drugačno vodenje občine. Naš program je tak, da so se volilci v njem našli. Naša namera je iskrena. V sodelovanju z vsemi generacijami in krajevnimi skupnostmi želimo narediti nekaj dobrega za vse,” je bil zadovoljen Močnik.

Gašper Uršič

neodvisni kandidat

“Cajt je! je bil slogan moje ekipe in volilci so prepoznali možnost sprememb. Mi jih zagotavljamo.”

Če je bilo Močnika pričakovati na vrhu, a sočasno tudi drugi krog volitev, pa je Gašper Uršič presenetil predvsem z visokim odstotkom dobljenih glasov. Tudi on obeta korenite spremembe, najprej v občinski upravi in v občini nasploh. “V prvi vrsti želim spremeniti komunikacijo vodstva in uprave občine z občani. Zato bom takoj ukinil vse tožbe proti občanom zaradi neplačevanja vode. Pa ne gre toliko za problem vodarine, kot za nesmiselno komunikacijo. Zagotavljam dogovarjanje med občani in med krajevnimi skupnostmi,” je poudaril.

Volilci zavrnili prepir

Prav željo za dogovarjanje so volilci vgradili v volilni rezultat. Sočasno so dokončno zavrnili prepire, s katerimi so bili primorani živeti zadnjih osem let.

Leta 2010 so se z izvolitvijo Mirana Cigliča za župana volilci prvič odločili za spremembe. Cigličev mandat je minil ob večnih prepirih in nasprotovanjih vse od oblikovanja občine z vodilno SLS, ki je v svetu občine ostala trdno v sedlu.

Ironija je, da so prav ti stari prepiri tokrat štirikratnega župana Jurija Kavčiča postavili na tretje mesto ravno, ko so se razvojni kazalci občine začeli obračati navzgor. Za dolgoletno nazadovanje pa so vsaj toliko kot Kavčič krivi napačni svetovalci iz vrst SLS. Cigličeva lista se poslavlja, saj se za mandate v svetu občine ni potegovala.


Najbolj brano