Paradiž za milijon evrov

Dražba, na kateri bo 23. januarja stečajni upravitelj družbe Ecomaf Igor Gorše skušal prodati nekdanji hotel Paradiso s pripadajočimi zemljišči, bo dala prvi odgovor, ali - oziroma - koliko je sploh zanimanja za objekt, ki je tako ali drugače zaznamoval generacije Tolmincev. Objekt s stoletno zgodovino, v katerem so bili že bolnišnica, mladinski oziroma dijaški dom, hotel, diskoteka, igralnica, pa še kaj, ki so mu pisali takšne in drugačne scenarije, je doživljal vzpone in padce. Razgibana stavba je zanimiva sama po sebi, predvsem pa je na izjemno atraktivni lokaciji sotočja Tolminke in Soče, ki je za Tolmince zelo poseben prostor. V zadnjem desetletju pa ga pozna praktično vsak, ki vsaj za silo sledi, kaj se dogaja na festivalskem področju. Ne le med Slovenci, pač pa tudi med tujci.

Zaradi vsega naštetega je jasno, da gre za ne ravno običajno stavbo, ki ima ogromen, a povsem neizkoriščen potencial in ostaja velika zamujena priložnost. Večino časa prazna sameva, delno pa jo uporabljajo le študentje za svoje dogodke in dva meseca na leto organizatorji poletnih festivalov. Ker zgornje Posočje, kjer se tare gostov, še vedno šepa na področju hotelskega turizma, so mnogi prepričani, da bi bil objekt na Sotočju ena od priložnosti za preboj tudi v tej smeri. Sotočje je resda uveljavljeno prizorišče, recimo temu bolj hrupnih festivalov, kar je verjetno prej minus za zahtevnejše goste, po drugi strani pa bi lahko prenovljeni nekdanji Paradiso odigral vidno vlogo pri podaljševanju sezone tudi v pomladne in jesenske mesece. Z izkušenim lastnikom, ki bi imel dovolj kapitala in bi obenem znal povleči pravilne, dolgoročno naravnane poteze, bi se morda izšlo. Da se da spisati pozitivno zgodbo, nenazadnje kaže tolminski hotel Dvorec.

Z izkušenim lastnikom, ki bi imel dovolj kapitala in znal povleči pravilne, dolgoročno naravnane poteze, bi se morda izšlo.

Objekt z zemljišči bodo prodajali za izklicno ceno 1,12 milijona evrov. Bojda zanimanje je, a bodo morda potencialni investitorji počakali, da se cena zniža, saj bo treba v objekte še dodatno vložiti zajeten kup cekinov. Izkušnje zadnjih dveh desetletij, ko so veliki načrti z objektom vsi po vrsti propadli, so dovolj povedne. A glede na to, da Posočje v turizmu vseskozi rase in da primanjkuje hotelskih postelj in predvsem dodatne ponudbe, s katero bi podaljšali sezono, utegne biti priložnost dovolj mamljiva. Le pravi jo mora zagrabiti.


Preberite še


Najbolj brano