Na otroškem DP v plavanju zlato tudi v Koper

Ljubljansko kopališče Kodeljevo je bilo prizorišče prvega dela otroškega državnega prvenstva v plavanju. V konkurenci mlajših deklic in dečkov so nekaj odličij osvojili tudi Primorci - na čelu z državnim prvakom, Koprčanom Tosjo Bržanom.

Do odličij so poleg koprskih prišli tudi novogoriški plavalci. Foto: Igor Mušič
Do odličij so poleg koprskih prišli tudi novogoriški plavalci. Foto: Igor Mušič

LJUBLJANA > Na državnem prvenstvu za mlajše dečke in deklice je v Ljubljani nastopilo zastopstvo 23 klubov, katerih plavalci so v 32 disciplinah zabeležili skoraj tisoč startov. Najboljši dosežek prvenstva po tablicah mednarodne plavalne zveze je prispevala Lucija Elizabeta Tomažević. Članica ljubljanskega ŠD Aqua je za čas 2:40,70 na 200 metrov mešano prejela kar 483 točk. Med fanti se je po tem kriteriju najbolj izkazal plavalec Olimpije George Erker De Lucat. Za izid 4:43,95 na 400 metrov prosto je prejel 465 točk.

Med najboljšimi po kakovosti rezultatov in po uvrstitvah je bil član Plavalnega kluba Koper, 12-letni Tosja Bržan. Za zmago na 50 metrov prosto s časom 27,87 sekunde je prejel za to kategorijo visokih 422 točk po tablicah mednarodne plavalne zveze. S tem je bil drugi najuspešnejši fant na prvenstvu. Le tri točke manj si je prislužil za zlato odličje na stometrski progi in čas 1:02,64. Zbirki odličij je Koprčan dodal še tri srebrna: na 200 metrov (2:18,78), kjer je predse spustil le De Lucata (2:17,89), na 50 metrov delfin (31,95), kjer je prvak postal Marko Bursać (Olimpija, 31,61) in na 400 metrov prosto (4:54,39, kjer je spet slavil De Lucat (4:43,95).

Po dolgem času se je med najboljše tokrat prebila tudi predstavnica plavanja na severnem Primorskem. V Ljubljani se je posebej odlikovala članica PK Nova Gorica Mojca Valantič, ki je na 50 metrov prosto s časom 31,73 osvojila tretje mesto. Zmagala je plavalka ljubljanske Ribe Ivona Domić (30,88), ki je bila po kakovosti rezultata po tablicah s tem izidom in 450 točkami drugo dekle državnega prvenstva

Valantičeva je bron osvojila še na dvakrat daljši progi (1:10,85), kjer je bila spet zlata Domićeva (1:08,08).

Drugi del državnega otroškega državnega prvenstva bo konec tedna na Ravnah na Koroškem gostil PK Fužinar, za odličja pa bodo plavali starejši dečki in deklice.