Urnik in informacije
Letni kino Arrigoni
TOREK, 31. 5., ob 21. uri: projekcija presenečenja, prost vstop
SREDA, 1. 6., ob 21. uri: otvoritev festivala - Verschwinden/Izginjanje (Andrina Mračnikar, Avstrija, Slovenija, 2022, 99')
ČETRTEK, 2. 6., ob 21. uri: Luzzu (Alex Camilleri, Malta, 2021, 95')
PETEK, 3. 6., ob 21. uri: Zbornica (Sonja Tarokić, Hrvaška, 2021, 126')
Letni kino Manzioli
SOBOTA, 4. 6., ob 21. uri: Zborovanja v ljubezni (Pier Paolo Pasolini, Italija, 1964, 92')
Art Kino Odeon
SREDA, 1. 6., ob 16. uri: Dekle (Márta Mészáros, Madžarska, 1968, 80'), ob 18. uri: Ne skrbite, vrata se odpirajo (Oksana Karpovič, Kanada, Ukrajina, 2019, 76')
ČETRTEK, 2. 6., ob 12. uri: Moja babica z Marsa (Aleksander Mihalkovič, Belorusija, Estonija, Ukrajina, 2018, 83'), ob 14. uri: Italo disco: bleščeči zvok osemdesetih (Alessandro Melazzini, Nemčija, Italija, 2021, 62’), ob 16. uri: Zapiski iz nizke orbite (Mark Lyken, Škotska, 2022, 90'), ob 19 uri: Poslednja pomlad (Isabel Lamberti, Nizozemska, Španija, 2020, 77')
PETEK, 3. 6., ob 11. uri: Eami (Paz Encina, Paragvaj, Nemčija, Argentina, Nizozemska, Francija, ZDA, 2022, 83’), ob 13. uri: Noč nevednosti (Payal Kapadia, Indija, Francija, 2021, 96), ob 16. uri: Verschwinden / Izginjanje (Andrina Mračnikar, Avstrija, Slovenija, 2022, 99'), ob 19. uri: Otoki (Mario Brenta, Karine de Villers, Italija, Belgija, 2021, 78’)
SOBOTA, 4. 6., ob 10. uri: Neskončnost po Florianu (Oleksij Radinski, Ukrajina, ZDA, 2022, 70'), ob 12. uri: Zbornica (Sonja Tarokić, Hrvaška, 2021, 126'), ob 16. uri: Rampart (Marko Grba Singh, Srbija, 2021, 62’), ob 18. uri: Krai (Aleksej Lapin, Avstrija, 2021, 123’)
NEDELJA, 5. 6., ob 12:00: Ženska (Jeanine Meerapfel, Nemčija, Argentina, 2021, 104’), ob 15. uri: Strahinja Banović (Stefan Arsenijević, Srbija, Francija, Luksemburg, Bolgarija, Litva, 2021, 92’), ob 18. uri: Spake na plan (Gabriele Mainetti, Italija, Belgija,2021, 141')
Kulturni dom
PETEK, 3. 6., ob 16. uri: Cherbourški dežniki (Jacques Demy, Francija, Nemčija,1964, 91',), ob 19. uri: Mala mama (Céline Sciamma, Francija, 2021, 72’)
SOBOTA, 4. 6., ob 13. uri: Območje brez signala (Dalibor Matanić, Hrvaška, Slovenija, Srbija, Finska, 2021, 2 × 53’), ob 16. uri: Na bregovih Pastaze (Inês T. Alves, Portugalska, 2022, 62') + predfilm Trilogija Drevesa (Slovenija, 2021, 4')
NEDELJA, 5. 6., ob 10.30: Gumbi na potepu (Program kratkih filmov iz projekta Cinemini Europe, 32', brez dialogov), ob 12. uri: Futura (Pietro Marcello, Francesco Munzi, Alice Rohrwacher, Italija, 2021, 108'), ob 15. uri: Memoria (Apichatpong Weerasethakul, Kolumbija, Tajska, Francija, Nemčija, Mehika, Katar, Velika Britanija, Kitajska, Švica, 2021, 136’)
Largo pri špini
PETEK, 3. 6., ob 21. uri: Lačna žival, pesniški večer s filmskim presenečenjem
Sončna dvorana JSKD Izola
SOBOTA, 4. 6., ob 10.30: Tako zraste … (Miha Kalan, Jernej Žmitek, Slovenija, 2019, 30')
Video na plaži
Programi kratkih filmov in pogovori z avtorji: 1.–5. 6. ob 20.30 na Svetilniku
In še več
Koncert FilmMusicOrkestar: Sevdah na filmu in okoli njega, 5. 6., ob 21. uri na Manziolijevem trgu
Noči luči: glasbene poslastice na Svetilniku, 1. - 5. 6. od 23. ure
Pop-up trgovina Vili van Style, 3. in 4. 6. na Lonki
Razstava filmskih plakatov Cherbourški dežniki, ki so jih pripravili mladi programerji, 1. - 5. 6. v Kulturnem domu
Informacije
Vstopnice za filmske predstave je mogoče kupiti na festivalski blagajni v Art kinu Odeon, ki bo odprta od 31. maja. Delovni čas 31. maja bo od 15. do 19. ure, od 1. junija pa bo blagajna odprta med 10. in 19. uro. Na voljo sta še dve blagajni: v Kulturnem domu jo bodo odprli 30 minut pred začetkom vsake predstave, za Letni kino Arrigoni pa uro prej. Program Videa na plaži, ki se vrti na Svetilniku, in pesniški večer s filmskim presenečenjem na Largu pri špini si lahko obiskovalci ogledajo brezplačno, enako velja za projekcijo in koncert v Letnem kinu Manzioli. Festival Kino Otok - Isola Cinema je “prireditev z manj odpadki”. Več informacij na spletni strani kinootok.org.