Deskar Tim Mastnak drugi na paralelnem veleslalomu v Avstriji

Slovenski deskar Tim Mastnak je na tekmi paralelnega veleslaloma za svetovni pokal v avstrijskem Simonhöheju osvojil drugo mesto. V velikem finalu ga je za desetinko sekunde ugnal Nemec Stefan Baumeister. V malem finalu si je končno tretje mesto priboril Italijan Roland Fischnaller.

Tim Mastnak Foto: Miha Matavž
Tim Mastnak Foto: Miha Matavž

FELDKIRCH > Nastop na rdeči progi se je v kvalifikacijah ponesrečil Žanu Koširju, ki je tako ostal brez nastopa med najboljšimi 16. Pred tem je na modri progi dosegel tretji čas, skupaj pa je zasedel 29. mesto.

Pri ženskah je Gloria Kotnik zasedla 21. mesto, Sara Goltes je bila prepočasna že na na prvi kvalifikacijski progi.

V boju za vrh sta si tretje mesto razdelili Nemka Melanie Hochreiter in Rusinja Sofija Nadiršina, v velikem finalu pa se je svoje prve zmage veselila Poljakinja Aleksandra Krol, druga je bila Avstrijka Julia Dujmovits.

To je bila zadnja tekma v paralelnih disciplinah pred olimpijskimi igrami v Pekingu.