Koprčani v taki zasedbi nimajo možnosti obstati

V današnji popoldanski tekmi 4. kroga košarkarske Aba lige je Koper Primorska vpisala še četrti poraz. V prazni dvorani Bonifika je bil Zadar boljši s kar 22 točkami razlike (77:55).

Matej Rojc je danes   prispeval štiri točke. Foto: Tomaž Primožič/FPA
Matej Rojc je danes prispeval štiri točke. Foto: Tomaž Primožič/FPA

KOPER > Čeprav je Zadar svetlobna leta daleč od zlatih dni, v katerih so se Dalmatinci upravičeno hvalili, da so “ustvarili košarko”, je bilo že ob pogledu na seznam prijavljenih igralcev jasno, da jim v tekmi moštev iz samega dna lestvice pripada vloga favorita. Pomočnik Ivan Perinčić, ki je nadomeščal glavnega trenerja Veljka Mršića (ta je v samoizolaciji), je imel namreč na voljo kar šest tujcev, medtem ko domači trener Andrej Žakelj še vedno nemočno čaka, da bo v slačilnici zagledal kakšno novo (izkušeno) ime.

Koper Primorska : Zadar 55:77
Dvorana Bonifika, brez gledalcev sodniki: Obrknežević, Vesković (oba Srbija), Nedović (Slovenija); četrtine: 17:19, 12:16, 14:16, 12:26. Koper Primorska: Šuster, Durnik 6, Flerin, Rojc 4 (2:2), Kastrati 11, Radulović 1 (2:1), Hrabar, Macura 10 (6:4), Nemanič 4, Vončina 19 (3:3). Trener: Andrej Žakelj. Zadar: Carter 6 (4:1), Palokaj (2:0), Brala 1 (2:1), Vuković 14 (3:3), Bursać 3 (2:0), Junaković 10 (3:2), Worku 4 (2:2), Mavra 21 (6:4), Onuaku 3 (2:1), Planinić 5 (4:3), Gilbert 10 (4:2). Pomočnik trenerja: Ivan Perinčić. Osebne napake: Koper Primorka 29, Zadar 20; prosti meti: Koper 13:10, Zadar 34:19; trojke: Koper 19:5 (Vončina 4, Kastrati 1), Zadar 29:10; skoki: Koper 27, Zadar 39.

Kljub velikim težavam v skoku po svojim obročem so Koprčani v osmi minuti s košem Jurija Macure povedli z 12:10, vendar so gostujoči ostrostrelci hitro odgovorili.

Tudi v drugi četrtini sta se obe moštvi ob številnih napakah in neizdelanih akcijah pošteno namučili za vsako točko. Nekaj več strelskega navdiha je ponovno pokazal Luka Vončina, toda Zadar, ki je v prvih 20 minutah izvajal kar 12 prostih metov več od tigrov, je imel na drugi strani več razpoloženih mož in se po koših Domagoja Vukovića in srečni trojki Dominika Mavre na glavni odmor odpravil s šestimi točkami naskoka.

Nerazpoloženi domačini so v prvih petih minutah nadaljevanja zmogli zgolj štiri točke, gostje pa so po trojki in dodatnem prostem metu Mavre pobegnili na 12 točk razlike (45:33) ter v zadnjih deset minut tekme vstopili z osmimi točkami naskoka. Žakelj se je tudi v končnici ob naraščajočem zaostanku lahko le držal za glavo po zapoznelih reakcijah svojih varovancev, ki jih v nedeljo čaka še en derbi dna lestvice pri zagrebški Ciboni.