Mesarji s stotico prek torbarjev

S prepričljivim slavjem v Postojni so košarkarji sežanske Mesarije Prunk potrdili, da so daleč najboljša primorska drugoligaška zasedba in da njihovo mesto v vrhu lestvice ni naključno. Portorožani bodo tekmo 13. kroga druge SKL z Ilirijo odigrali v sredo.

Sežanci (v rdečih dresih) so znova visoko premagali Postojnčane. Foto: VALTER LEBAN
Sežanci (v rdečih dresih) so znova visoko premagali Postojnčane. Foto: VALTER LEBAN

POSTOJNA > Na žalost precejšnjega števila ljubiteljev košarke je bil primorski derbi rezultatsko napet vsega slabih deset minut. Postojnčani so se z bojevitim pristopom in koši visoke naveze Teo Šimović-KlemenMuha favoriziranim Sežancem enakovredno upirali le v prvi četrtini, do konca prvega polčasa pa so gostje že povedli z dvomestno prednostjo. Ob strelsko nerazpoloženih postojnskih branilcih Stefanu Toviloviću, Tilnu Zalarju in Eriku Kralju ter pičlem izkupičku centra Gregorja Jakhla Kolarevića je bilo le vprašanje časa, kdaj bodo mesarji dokončno zlomili odpor torbarjev.

To se je zgodilo v uvodnih minutah tretje četrtine, ko je v domači koš začelo padati z vseh strani. Pri polnjenju obroča je prednjačil prvi strelec Aljaž Stopar, ki je takole opisal odločilne trenutke tekme: “V tekmo smo vstopili z veliko mero energije in takoj prevzeli nadzor nad igro. Do polčasa so se domačini dobro upirali, ni nam uspelo prelomiti tekme. Na začetku tretje četrtine pa smo zadeli tri zaporedne trojke in rezultat hitro konkretneje obrnili v našo korist. Prepričljivega vodstva nismo zapravili.”

PVC Nagode Postojna : Mesarija Prunk 58:100

Šolski center, gledalcev 250 sodnika: Rebeušek (Celje) in Begić (Ljubljana); četrtine: 14:19, 15:22, 16:34, 13:25.

PVC Nagode Postojna: Kralj 6 (2:2), Abram, Košir 8 (4:4), Tovilović 5, Petrović 3, Zalar 2, Tomažič 3, Muha 12 (7:6), M. Gombač, Č. Gombač 2, Jakhel Kolarevič 2, Šimović 15 (1:1). Trener: Predrag Milović.

Mesarija Prunk Sežana: 14 (7:6), Mugoša 5, Šturm 6, Jogan 10 (5:4), Tavčar 3, Zagorc 11 (2:2), Mevla 3, Bačvič 8 (2:1), Stopar 20, Jordan Rojko 7 (2:2), Kukanja 6, Kučej 7 (4:4). Trener: Teddy Delač. Osebne napake: Postojna. 22, MP Sežana 16; prosti meti: Post. 14:13, MP Sežana 22:19; trojke: Post. 22:3 (Tovilović, Petrović, Tomažič, MP Sežana 31:15 (Stopar 4, Šturm, Kukanja po 2, Mugoša, Tavčar, Zagorc, Mevla, Bačvič, Jordan-Rojko, Kučej po 1).; skok: Post. 31, MP Sežana 42.

Ob vnovič nezaustavljivemu Timotyju Robertu Coleu ter razigranih asistentih Niku Bavčiču in Jaki Zagorcu je lahko gostujoči trener Teddy Delač mirno opazoval dogajanje v končnici dvoboja. Svojo priložnost so lepo izkoristili tudi gostujoči mladci in pol minute pred koncem s trojko Žige Kukanje za stotico in “gajbo” dominantno vstopili v novo koledarsko leto.

Predrag Milović, trener PVC Nagode Postojna: “Povsem zaslužena zmaga Sežane, razlika pa gre predvsem na račun količine treninga. Moja ekipa je bila popolna šele dan pred tekmo in samo prvih osem minut smo bili enakopravni. Škoda za našo slabo predstavo, saj si je primorski derbi prišlo ogledat veliko gledalcev, ki so večji del tekme gledali le eno ekipo. Tisto iz Sežane.”

Teddy Delač, trener Mesarije Prunk Sežana: “Razen prve četrtine je bila tekma enosmerna. Moji fantje so me prijetno presenetili s pristopom in veliko mero motivacije. Predvsem me veseli, da napredek kažejo mladi igralci.”