Zamenjava mest pred derbijem

Pred sobotnim medsebojnim obračunom v Ajdovščini sta Primorje in Svoboda zamenjala mesti na vrhu, ki so ga po 9. krogu zasedli Ljubljančani.

Izolani v (v belo-modrih dresih) in Tolminci so v 9. krogu
zmagali. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Izolani v (v belo-modrih dresih) in Tolminci so v 9. krogu zmagali. Foto: Zdravko Primožič/FPA

Ilirija : Primorje 0:0

Stadion Ilirija, gledalcev 70, sodnik Žnidaršič (Kranj).

Primorje: Štrukelj, Lukač, Zavnik, Leban, Dedić, Puc (od 75. Podgoršek), L. Kodermac, Plavšič Vajde, Nagode (od 28. Karabegović, od 62. Kadrija), J. Kodermac, J. Kuraj. Trener: Andrej Komac.

LJUBLJANA > Ajdovci so bili v sobotnih okoliščinah obračuna z Ilirijo naposled zadovoljni tudi s točko. V Ljubljano so odpotovali brez treh prvokategornikov: načetega Matije Škarabota, kaznovanega Anžeta Kuraja in Amela Džuzdanovića, ki je manjkal iz osebnih razlogov. V vlogi kapetana ga je nadomestil Tilen Nagode, ki pa je moral že po slabe pol ure zapustiti igrišče zaradi bolečin v hrbtu. Proti tekmecu, ki je resda doslej dosegel vsega eno zmago, a je bil tudi le enkrat poražen, pa so se gostje soočili na načetem igrišču. V prvem delu so bili iz prekinitev zadetku bliže gostitelji, ki so imeli rahlo pobudo. Nadaljevanje je bilo bolj po okusu Ajdovcev, ki so bili sčasoma vse nevarnejši. Pri dveh, treh zaključnih akcijah bi se lahko bolje odzvali, v končnici pa so zaman čakali na odziv glavnega sodnika po preigravanju Nika Plavšiča Vajdeta v domačem kazenskem prostoru. ASO

Svoboda : Adria 3:0 (0:0)

Športni park Svoboda, gledalcev 90, sodnik Perić (Kranj). Strelci - 1:0 Dindić (59), 2:0 Judež (68), 3:0 Đokić (85).

Adria: Radikon, Masten (od 65. Klančič), Hlede, Pečenko, Kompara, Bragato, Komel, Torkar (od 71. Sirk), Klepac (od 88. Batič), Milijašević (od 88. Krševan), Godnič (od 88. Pavlin).

LJUBLJANA > Mirence je s trenerske klopi proti Svobodi prvič vodil Simon Živec, ki je bil v Ljubljani še v vlogi klubskega predstavnika. Proti vodilni Svobodi so sicer spet ostali praznih rok, a izid ne zrcali dogajanja na igrišču. Zlasti v prvem polčasu, ko so bili gostje vsaj enakovredni v polju in si priigrali izrazitejše priložnosti. V zaključkih akcij v kazenskem prostoru so bili enostavno premalo spretni, rezultatska kazen pa je prišla v nadaljevanju. Gostitelji so po uri igre povedli z evrogolom iz prostega strela. Drugi zadetek gre na račun neposrečenega posredovanja mirenskega vratarja Matije Radikona in po podaji iz kota nemara tudi vetra, ki je v sončni soboti razpihal meglo iz ljubljanske kotline. Končni izid so gostitelji postavili iz protinapada. ASO

Elta Izola : Bled Hirter 1:0 (1:0)

Mestni stadion, gledalcev 100, sodnik Šmajc (Kranj). Strelec - 1:0 Zemljak (31, 11 m).

Elta Izola: A. Počkaj, Zonta, Terčič, Radovanović, Pletikos, Žitko (od 80. Gavrić), Ribič, Golja, Jerman (od 60. Mingotti), Zemljak (od 80. Zugan), Rodica. Trener: Damjan Počkaj.

IZOLA > Po drugi zmagi so v izolskem taboru laže zadihali. Točke proti Bledu, ki je pred začetkom sezone veljal za enega glavnih kandidatov za napredovanje, so bile prigarane. Ključni trenutek tekme se je zgodil po pol ure igre. Tomaž Rodica je bil spretnejši od vratarja gostov, ki ga je pokosil v kazenskem prostoru. Zanesljivi izvajalec enajstmetrovke je bil Matej Zemljak. V drugem polčasu so Blejci imeli pobudo, a priložnosti so se ponujale Izolanom. V glavni vlogi je bil Aljaž Golja, ki je na začetku drugega polčasa s strelom najprej stresel okvir vrat, v končnici tekme pa mu je po protinapadu žogo izpred praznega gola v zadnjem trenutku izbil eden od gostujočih nogometašev. aso

TKK Tolmin : Arne Tabor 2:0 (2:0)

Športni park Brajda, gledalcev 150, sodnik Šmajc (Kranj). Strelca - 1:0 Debenjak (5), Šturm (14).

TKK Tolmin: Konec, T. Kutin, Kos (od 60. Lapanja), Šturm, Rakušček (od 86. Kumer), Kavčič, Lesjak, Kucalović (od 78. Rutar), Dowlin (od 78. Šuligoj), Debenjak, Perše. Trener: Jan Kragelj.

TOLMIN > Po treh porazih so se Tolminci spet razveselili zmage. Tekmo so odločili že po dobrih desetih minutah prvega polčasa. Mrežo gostov je načel Grega Debenjak, ki je izkoristil globinsko podajo Gregorja Kosa in dobil dvoboj ena na ena z vratarjem gostov. Najboljši tolminski strelec je nato s povratno podajo našel Janija Šturma, ki je z natančnim strelom podvojil domače vodstvo. Zmaga Tolmincev bi bila lahko še višja, saj so dvakrat zatresli tudi okvir vrat in zamudili še nekaj lepih priložnosti. ASO

Fama Vipava : Kočevje 1:0 (1:0)

Stadion Ob Beli, gledalcev 100, sodnik Jerič (Cerklje na Gorenjskem). Strelec - 1:0 Grahovac (8, ag).

Fama Vipava: Želko, Žižek, Keranović (od 46. Tutuš), Leban (od 80. Sever), Božič, Žižmond, Panič Nardin, Jamšek, Vidmar, Krečič (od 86. Vuga), Peršič (od 46. Beltram). Trener: Šefik Mulahmetović.

VIPAVA > Vipavci so le dočakali prvo domačo zmago. Odločilni trenutek tekme se je zgodil že v 8. minuti po prodoru in podaji Jakoba Paniča Nardina. Osmoljenec je bil Dragan Grahovac, ki je nespretno posredoval pred Nejcem Vidmarjem in ukanil svojega vratarja. Gostitelji so nato nadzirali dogajanje na igrišču, a si udobnejše prednosti niso priigrali. Še enkrat so potrdili, da težko zabijajo zadetke. Včeraj so vpisali osmega, kar je najmanj v ligi. Po drugi strani pa je res, da trdoživi gostje niso ogrozili vipavske zmage. ASO