Strahovnik v brezvetrju do brona

Na mladinskem svetovnem prvenstvu (MSP) razreda laser 4.7 v Kingstonu organizatorjem zaradi brezvetrja ni uspelo izpeljati zadnje regate in tihe želje slovenske reprezentance so se uresničile, saj se član izolskega JK Burja Gašper Strahovnik (v sredini) iz Kanade vrača z bronasto kolajno.

KINGSTON > Žalčan je nastop v konkurenci 117 krmarjev iz 33 držav začel na četrtem mestu, od koder je tretji tekmovalni dan napredoval na skupno tretje mesto in tam vztrajal do konca. V enajstih plovih je enkrat zmagal, trikrat je bil drugi in nikoli slabši kot 14.

Daniel Cante (JK Izola, na fotografiji desno), je krstni nastop na MSP sklenil na 21. mestu, šesti pa je bil v posebni razvrstitvi v kategoriji do 16 let.

“Cante je med prvenstvom storil nekaj manjših napak, Strahovnik pa je odlično jadral in izpolnil vse zastavljene cilje. Nekaj manjših težav je imel le v devetem plovu, ko močnejši veter enostavno ni prišel do njega,” je nastope slovenskih mladincev ocenil trener Sandi Dekleva (levo)