Odločil sežanski niz 16:0

Edina odigrana tekma 18. kroga druge SKL je bil primorski derbi v Luciji, kjer je domačine visoko ugnala vodilna sežanska ekipa.

Portorož : Mesarija Prunk 74:92

Športna dvorana, gledalcev 150, sodnika Palčič (Postojna) in Kos (Log pri Brezovici); četrtine - 21:21, 15:23, 21:22, 17:26.

Portorož: Cole 24 (12:8), Miklavčič 13 (2:2), Drenik 8, Ž. Zagorac 8 (1:0), A. Cvetičanin 8, Hvalec, Zaro, Fischione, Klepač, Bahor 9 (2:2), Jovanovič 2, Pegan 2 (1:0). Trener: Igor Kešelj.

Mesarija Prunk Sežana: Velikonja-Grbac 16 (6:5), M. Trampuš 10, Krstinić (3:2), Jordan-Rojko 13 (4:2), Kučej 2, Bačvič 7 (2:1), Ž. Šturm, Kukanja, Grum 11 (2:1), Mevla 5, Mugoša 3, L. Dimec 18 (3:2). Trener: Teddy Delač.

Osebne napake: Portorož 24, MP 20; prosti meti: Portorož 18:12, MP 22:13; trojke: Portorož 22:8 (Miklavčič 3, Drenik in A. Cvetičanin po 2, Ž. Bahor 1); MP 20:9 (Velikonja-Grbac 3, Grum in M. Trampuš po 2, Jordan-Rojko in Mevla 1); skok: Portorož 24, MP 39

LUCIJA > Z novim trenerjem Igorjem Kešljem je Portorož odprl tekmo proti vodilni ekipi drugoligaške karavane dovolj preudarno in natančno, da je držal korak dobrih deset minut, proti koncu prvega polčasa pa so si Sežanci prvič priigrali dvomestno prednost, ki je kasneje niso več izpustili iz rok.

Kljub vsemu so se morali za zmago krepko potruditi. V nadaljevanju so pač uveljavili daljšo klop, medtem ko je domačim pričelo zmanjkovati rešitev. Ko je v 32. minutiTimothy Cole - znova je zabeležil zdaj zanj že običajni dvojni dvojček, ki je na drugi strani uspel tudi Matiji Trampušu - razliko zmanjšal na 63:68, je celo dišalo po tesni končnici, s katerimi Portorožani letos resda nimajo dobrih izkušenj. Toda Kraševci so odgovorili z nizom 16:0 ter v slogu svojega imena “razmesarili” obalno ekipo. Pri gostih je portoroške slabosti pod košem odlično izkoriščal center Luka Dimec s kar 18 točkami.

Mornarji so se med tednom odločili za novega trenerja Igorja Kešlja, kateremu sicer pomaga tudi predhodnik Predrag Mušicki, Mesarije Prunk pa so se lotili predvsem v luči priprav na ligo za obstanek. Medtem pa Sežanci ravno nasprotno lovijo formo, s katero bi se morda lahko prebili med elito.