Primorska prvič izgubila

V derbiju kroga prve SKL je Rogaška pred domačimi navijači ugnala Sixt Primorsko, ki je tako sploh prvič v sezoni izgubila v uradni tekmi. V drugi SKL je Mesarija Prunk še neporažena. Tokrat so padli Parklji, pri čemer velja izpostaviti kar 41 točk Milana Kovačevića. Plama pur je preskočila tretji krog, Portorožani pa v Kranju niso imeli možnosti proti domači ekipi.

Sežanci (v svetlih dresih) so   v drugi SKL nanizali že tri zaporedne
zmage. Foto: Tomaž Primožič/FPA
Sežanci (v svetlih dresih) so v drugi SKL nanizali že tri zaporedne zmage. Foto: Tomaž Primožič/FPA

Prva SKL

Rogaška : Sixt Primorska 70:64

Dvorana ŠD Rogaška, gledalcev 900 sodniki: Petek, Vučković, Špendl (vsi Maribor). Rogaška: Vašl 13 (1:0), Šantelj 10 (2:1), Bilić 10 (4:2), Davis 7 (3:3), Knežević 2, Kosić 5 (2:2), Mijović 14 (4:4), Tomić 9 (2:1). Trener: Damjan Novaković. Sixt Primorska: Šiško 10, Hodžič 4, Glas 4, Marinković 8, Jagodić Kuridža 9 (6:5), Ferme 8, Kosi 5 (2:1), Čakarun 14 (8:6), Vončina 2. Trener: Jurica Golemac. Osebne napake: Rogaška 19, Sixt 21; prosti meti: Rogaška 18:13, Sixt 18:12; trojke: Rogaška 25:7, Sixt 13:4 (Šiško in Ferme po 2); skok: Rogaška 36, Sixt 34.

ROGAŠKA SLATINA Gostje so po dobrih treh minutah igre zaostajali z 2:9 in njihov trener Jurica Golemac je bil že primoran prvič zahtevati minuto odmora. Po vrnitvi na igrišče so tigri ujeli Rogaško, v zadnjih minutah prvega polčasa pa so stopili v ospredje in si v zadnji minuti druge četrtine priigrali najvišjo prednost desetih točk.

Le Krka in Rogaška z dvema zmagama

Izidi 2. kroga v prvi A SKL - Helios : Krka 65:77, Rogaška : Sixt Primorska 70:64, Šentjur : Zlatorog 77:71, Ilirija : Šenčur GGD, Petrol Olimpija - Hopsi Polzela - sinoči.

Vrstni red - Krka in Rogaška 4, Zlatorog, Helios, Sixt Primorska, Šentjur 3, Šenčur GGD, Hopsi, Ilirija, Petrol Olimpija 1.

3. krog, 23. oktobra - Krka : Ilirija. 27. oktobra - Sixt Primorska : Zlatorog Laško, Hopsi Polzela : Helios Suns, Šenčur GGD : Rogaška. 28. oktobra - Šentjur : Petrol Olimpija.

Po dveh zaporednih zabijanjih Ivana Marinkovića je ob koncu 22. minute prednost Primorske znašala že 14 točk (40:26), potem pa se je ustavilo. “Preprosto smo nehali igrati, zlasti v obrambi. Na drugi strani so tekmeci igrali agresivno, na tako njihovo igro pa nismo imeli odgovora,” je bil kritičen trener Jurica Golemac. Po trojki Stefana Mijovića s sireno zaključka tretje četrtine so Slatinčani povedli z 49:46 in z bučno podporo s tribun v zadnji četrtini leteli po igrišču. Leon Šantelj je med 35. in 38. minuto prednost Rogaške trikrat povišal na sedem točk (61:54, 63:56, 65:58). Marijan Čakarun (14 točk in 12 skokov) je nato minuto in pol pred koncem znižal na 62:65, vse primorske upe po preobratu pa sta pokopali trojka Mihe Vašla in ter neovirano polaganje Rushuna Jarela Davisa iz hitrega nasprotnega napada. STA, RM

Druga SKL

Mesarija Prunk : Parklji 108:98

Dvorana SŠ Srečka Kosovela, gledalcev 300 sodnika Rener (Koper) in Misson (Škofja Loka); četrtine - 26:25, 32:26, 21:18, 29:27. Mesarija Prunk Sežana: Bačvič 22, Velikonja Grbac 17, M. Trampuš 11, Abramovič 5, L. Dimec 7, Krstinić 15, Jordan Rojko 22, Kučej 9. Trener: Teddy Delać.

Tri primorske zmage

Izidi tretjega kroga v drugi SKL - Ece Triglav : Portorož 82:55, Grosuplje : Hrastnik 89:87, Mesarija Prunk Sežana : Parklji 108:96, LTH Castings : Terme Olimoia 87:88. Žoltasti Troti : Celje - sinoči. Brinox Medvode : Plama Pur- 7. novembra.

Vrstni red : Mesarija Prunk in Terme Olimia 6, Hrastnik, LTH Castings, Troti, Plama Pur, Portorož, Grosuplje 4, Celje, Triglav, Parklji 3, Brinox Medvode 2 točki.

Pari 4. kroga, 27. oktobra - Ece Triglav : Grosuplje, Parklji : Terme Olimia, Portorož : Celje, LTH Castings : Brinox Medvode, Plama Pur : Troti 70:47 (odigrano vnaprej).

SEŽANA Kraška ekipa se je z domačo zmago proti Parkljem pridružila Termam Olimia na vrhu lestvice. Uvodne minute tekme so pripadle Parkljem, ki so odlično odprli tekmo in povedli za devet točk. Pred koncem prve četrtine se je začel preobrat. Sežana je prešla v vodstvo za šest točk, na odmor pa s točko prednosti. Parklji so tudi v drugi četrtini držali priključek, vodili tudi za štiri, ob koncu prve polovice tekme pa so popustili in domači so na veliki odmor odšli s sedmimi točkami prednosti.

V drugem polčasu je domačim uspelo uveljaviti svojo kakovost. Kljub veliki prevladi Parkljev v skoku (48:32), so domači z odlično razpoloženimi strelci le zmagali. Kraševci so bili učinkoviti predvsem pri metu za dve točki, saj so zadeli dve tretjini vseh metov. Niko Bačvič in Gašper Jordan Rojko sta tekmo zaključila pri 22 točkah. Toda prvo ime tekme je bil nekdanji član mesarjev Milan Kovačević, ki je dosegel kar 41 točk, ujel 16 odbitih žog ter tekmo končal z valorizacijo 49. RM

Triglav : Portorož 82:55

Športna dvorana Planina, gledalcev 60 sodnika: Blaško (Postojna) in Lesar (Ljubljana); četrtine - 16:9, 31:15, 20:14, 15:17. Portorož: Cole 18, Miklavčič 17, Bahor 4, Klepač 4, Cvetičanin 4, Radanović 4, Pačarić 2, Jovanovič 2. Trener: Predrag Mušićki.

KRANJ Kranjski košarkarji so zanesljivo slavili proti Portorožu, ki je igral brez Jake Drenika, s poškodovanim prstom pa je vseeno na igrišče stopil Aleks Cvetičanin. Tekma v Kranju je bila praktično odločena že do konca prvega polčasa, saj so gostje v prvi polovici tekme dosegli 24 točk, zaostajali pa zgolj za točko manj. Triglav je izkoriščal svojo premoč predvsem v igri po globini, največ težav sta gostom povzročala Tomo Čajić in Mensud Julević, ki sta bila tudi najbolj razpoložena košarkarja pri domačih. Prvi je dosegel 18 točk, drugi še dve več.

V drugem polčasu je lahko domači trener Tomaž Fartek odpočil nosilce igre, Portorož pa je vzpostavil ravnotežje in razlika se ni višala. Gostom tokrat ni stekel met z razdalje, edina razpoložena košarkarja sta bila Enej Miklavčič s 17 točkami in Američan Timothy Robert Cole, ki je tekmo sklenil z dvojnim dvojčkom (18 točk in 11 skokov). RM

Plama pur : Troti 70:47

Dvorana OŠ Antona Žnideršiča, gledalcev 400 sodnika: Dovč (Domžale) in Begić (Ljubljana); četrtine: 24:9, 19:6, 15:8, 12:24. Plama pur: L. Hreščak 2, Derenčin 4, Sajevic (2:2) 11, Zalar 7, R. Hreščak 14 (4:2), Srebovt 10 (2:0), Hrenovec 2, Ferenčić 13 (2:1), Šajn 2 (2:0), Sankovič 5, Malečkar, Miličević. Trener: Rok Dežman.

ILIRSKA BISTRICA V vnaprej odigranem obračunu četrtega kroga so košarkarji Plame pur v četrtek gostili Trote in se prepričljivo veselili prve prvenstvene zmage v sezoni. Novomeščani so bili v prvih treh četrtinah tekme, ki je imela tudi dobrodelno noto, povsem nemočni v napadu. V prvih 30 minutah dvoboja so ob čvrsti obrambi Bistričanov dosegli skromnih 23 točk, medtem ko so na drugi strani njihov koš pridno polnili Robi Hreščak, David Ferenčić, Grega Sajevic in Anže Srebovt. Po visokih 35 točkah prednosti je domači trener Rok Dežman v zadnji četrtini na parket poslal golobrade mladeniče, ki so dobili priložnost za nabiranje izkušenj, Dolenjci pa so v končnici uspeli malce omiliti poraz. Zaostalo tekmo 6. kroga bosta Medvode in Plama pur odigrala 7. novembra. SM