Naboje so hranili za Olimpijo

V 9. krogu tretje slovenske nogometne lige so Koprčani zabeležili najnižjo zmago v letošnji sezoni. V Krvavem Potoku so le enkrat zatresli mrežo, zato pa so bili bistveno učinkovitejši njihovi naslednji prvenstveni tekmeci in najbližji zasledovalci iz Tolmina.

Koprčani (v rumenih dresih) in Ajdovci so se veselili novih točk. Foto: Primož Brecelj
Koprčani (v rumenih dresih) in Ajdovci so se veselili novih točk. Foto: Primož Brecelj
Jadran H-K : Koper 0:1 (0:1)

Stadion NK Jadran, gledalcev 60 sodnik Šmajc (Kranj). Strelec - Kovačević (14).

Jadran H-K: Lalić, Nikolić, Udovič, Novakovič, A. Dujmovič, Toškan (od 15. M. Vežnaver), S. Vežnaver, Škrlj, Šprager, Starc, Šabanagić. Trener: Mile Ljubojević.

Koper: Bužan, Opara, Cvek, Vrdoljak, Fatić (od 58. Maslić), Glavaš, Baša (od 46. Štromajer), Petrović, Bukara (od 70. Tomić), Kovačević, Tramte. Trener: Damir Milinović.

krvavi potok Koprčani nadaljujejo zmagoviti niz, pri čemer so v soboto dosegli najmanj prepričljivo zmago doslej. Morda pa so hranili strelivo za sredin prvi četrtfinalni obračun slovenskega pokala na Bonifiki, kjer bodo gostili branilce lovorike iz ljubljanske Olimpije. Mrežo trdoživega Jadrana, ki v zadnjih tekmah težko prejema zadetke, je sicer že v 14. minuti načel Nediljko Kovačević. ASO

TKK Tolmin : Plama Podgrad 7:0 (3:0)

Športni park Log, gledalcev 160 sodnik Kovačič (Grosuplje). Strelci - Silić (8, ag), Kos (26, 68), M. Perše (43), Lapanja (72), Zornik (78, 11 m), D. Perše (90).

TKK Tolmin: Likar, T. Kutin, Kos, Šturm (od 46. D. Perše), Zornik, Rakušček (od 46. Lapanja), B. Kavčič, M. Perše (od 77. N. Kutin), Jarc (od 46. Kumer), Kravanja (od 79. Zabelaj), Rutar. Trener: Jan Kragelj.

Plama Podgrad: Gustinčič, Beltram, Bizjak (od 77. A. Počkaj), Vrh, Mezgec, Đurić, Kirn (od 66. Šavron), Furlan, Silić, Miklavčič, Jagodnik (od 58. M. Tomažič). Trener: Damjan Počkaj.

TOLMIN Posoški nogometaši so tudi na drugem medsebojnem soočenju napolnili mrežo Plame. V obeh zasedbah so manjkali nekateri preizkušeni igralci, njihova odsotnost pa se je seveda bolj poznala pri gostih, ki so v Tolmin prišli le s tremi menjavami. Za povrh so si prvi gol z Alenom Silićem zabili še sami, kar je gostiteljem v nadaljevanju omogočilo strelski festival. ASO

Primorje : Adria 2:0 (2:0)

Mestni stadion, gledalcev 150 sodnik Podgoršek (Duplje). Strelca - Bolte (25), Masten (45).

Primorje: A. Nabergoj, Masten, Žgur, Barukčić, Božič, Tribušon (od 92. Gruden), Bolte (od 83. Ibraković), Bole (od 73. Štolfa), Krapež, A. Kompara (od 92. Cej), Bešir (od 73. Bratina). Trener: Borut Jermol.

Adria: Stojković, Gomboc, Umek, Majcen, J. Leban Rijavec (od 63. Terčon), Hlede, Lazar (od 77. Žibernik), Komel, Klepac, Ž. Leban, Matej Godnič ml. Trener: Mitja Kristančič.

AJDOVŠČINA Mirenci so še drugič v letošnji sezoni klonili pred Ajdovci. Odločilno prednost so si gostitelji priigrali že v prvem polčasu, v katerem so imeli svoje priložnosti tudi nogometaši Adrie, ki jih je sicer reševal vratar Luka Stojković. To mu je uspevalo vse do 25. minute, ko ga je ukanil hitronogi Senegalec Ibrahim Bolte, ki je še z drugim mladincem v domačih vrstah Žanom Beširjem pustil dober vtis. Končni izid je v končnici prvega polčasa postavil Nik Masten, ki je zadel tudi na medsebojni tekmi v Mirnu. ASO

Fama Vipava : Elta Izola 2:1 (0:1)

Stadion Ob Beli, gledalcev 110 sodnik Žnidaršič (Kranj). Strelca - 0:1 Gavrić (7), 1:1 Bajc (47), 2:1 Bajc (91).

Fama Vipava: Želko, Pahor (od 46. Kandare), Sluga (od 21. Peršič), Marc, Ivanović, Keranović, Nešković (od 46. Bajc), Kodelja, Panič Nardin, Tutuš (od 73. Leban), Vidmar. Trener: Adrijan Fegic.

Elta Izola: Trajkovski, Ećimović, Pletikos, Vidaković, Husu, Stojadinović (od 66. Fortuna), Gavrić (od 73. Baruca), Bičanić, Santin, Topić, Rupnik. Trener: David Kompara.

VIPAVA Domači junak zmagovitega zasuka je bil dvakratni strelec Luka Bajc. Izolani so hitro povedli z golom Aleksandra Gavrića, vipavska klop pa je ob odmoru opravila dvojno menjavo, ki se je obnesla že po dveh minutah nadaljevanja, ko je Bajc izid izenačil. V sodnikovem dodatku pa je donedavni vratar z drugim zadetkom gostiteljem priigral zmago. ASO