Enajst primorskih prvakov

Na državnem prvenstvu kajakašev in kanuistov v veslanju na mirnih vodah na krajših razdaljah so Primorci osvojili kopico medalj v vseh kategorijah, vključno s člansko, kjer so osvojil enajst zlatih odličij.

KK Soške elektrarne se je z državnega prvenstva vrnil s kar 48
kolajnami. Foto: Ivan Černe
KK Soške elektrarne se je z državnega prvenstva vrnil s kar 48 kolajnami. Foto: Ivan Černe

RADEČE > Na Savi v Radečah so na DP v sprinterskih disciplinah odlično veslali člani primorskih klubov Soške elektrarne, Orka, Žusterna in Ankaran. Najuspešnejša je bila ekipa Soških elektrarn, ki jo vodi Jernej Zupančič Regent. V kategorijah od najmlajših otrok do članov je zbrala 23 zlatih, 18 srebrnih in sedem bronastih odličij. Izstopal je novi državni članski podprvak na pet kilometrov Matevž Manfreda s časom 21:22,88, ki je bil drugi kot starejši deček! Boljši je bil le izkušeni član Tacna Jošt Zakrajšek (19:20,10). Bron je osvojil Peter Karas iz Žusterne. Med ženskami je prvakinja postala Szilvia Kollo iz ankaranske Orke (23:51,34).

Na kilometrski progi je žensko člansko zlato osvojila Szilvia Kollo (4:32,36) pred Metko Volk Štefič (4:44,05) in Leo Prodan (obe Žusterna). Moški prvak je Zakrajšek (3:30,04), srebrn je Ankarančan Simon Blaževič (3:51,62), bronast pa David Franca (Žusterna). Žusterna se je veselila še zmage ženskega dvojca Ula Valentič - Tia Franca. Mlajši članski naslov v dvojcih sta osvojila Tit Faletič in Alen Mugerli iz Soških elektrarn (3:24,87) pred Petrom Karasom in Darom Veterom Larikovom (oba Žusterna, 3:32,20.

Na polkilometrski progi ima Primorska tri zlata odličja. Med kanuisti je z več kot 20 sekundami prednosti pred Majem Oštrbenkom iz Čateža zmagal veslač ankaranske Orke Simon Požek s časom 2:16,63. Bron je dodal Ankarančan Matej Madruša. Med kajakašicami je slavila Szilvia Kollo (2:10,10) pred veslačicama Žusterne Metko Volk Štefič (2:18,19) in Leo Prodan. Szilvia se je z Majo Hočevar veselila še zmage v dvojcu.

Drugo mesto sta osvojila tudi člana dvojca Žusterne David Franca in Sebastijan Blažek (1:51,51), tretja pa sta bila njuna klubska kolega Matej Rabak in Kenan Žunič. Zlato sta osvojila Bohinjca Rok Šmit in Miha Fartek (1:45,01). Franca je bil drugi še posamično med mlajšimi člani, kjer je tretji čas dosegel Blažek. Srebro med kajakaši absolutno si je priboril še Blaževič (1:41,15). Zmagal je Zakrajšek (1:39,33).

Na 200-metrski progi so Primorci absolutno zmagali štirikrat. Med kajakaši je zlato osvojil tekmovalec Orke Malin Titorič (35,29), primorski pa je tudi bron Alana Apollonia (Ankaran, 37,81). Med kanuisti je bil najboljši Požek (44,41) pred klubskim kolegom Matejem Madrušo (56,18).

Med kajakašicami je zmagala Anja Osterman (Adria, 40,20) pred Szilivo Kollo (45,35) in Metko Volk Štefič. V konkurenci ženskih dvojcev je bil zmagovalni oder primorski. Vrstni red - 1. Szilvia Kollo - TeaTitorič (44,78), 2. Katja in Metka Volk Štefič (47,57), 3. Anja Lamot - Urška Kocjančič (Orka).

Med kajakaškimi dvojci sta bila veslača Orke Malin Titorič in Matej Ivančič druga(33,86), bron pa je pripadel Davidu Franci in Sebastijanu Blažku (Žusterna). Najhitrejša sta bila Bohinjca Jan in Rok Šmit (33,13)