Prek Krke v Čačak

Košarkarji Primorske so dva kroga pred koncem tekmovanja v ligi ABA 2 uspeli uresničiti osrednji cilj te sezone, uvrstitev na finalni turnir lige v Čačak, kjer si bodo skušali izboriti napredovanje med regionalno elito.

Mirko Mulalić je bil drugi najbolje razpoložen strelec v domačih vrstah. Foto: Tomaž Primožič/FPA
Mirko Mulalić je bil drugi najbolje razpoložen strelec v domačih vrstah. Foto: Tomaž Primožič/FPA

KOPER > Sixt Primorska : Krka 72:69

Dvorana Bonifika, gledalcev 800, sodniki: Petek, Špendl, Mauer (vsi Slovenija), četrtine - 23:14, 19:19, 14:17, 16:19. Sixt Primorska: Rebec 2 (4:2), Ferme 20 (5:5), Čakarun 1 (2:1), Joksimović 4, Mulalić 18 (6:5), Zupan 3, Hodžić 7 (2:2), Vujasinović 7 (4:4), King 7 (2:1), Morina 3. Trener: Jurica Golemac.Krka: Marinelli 11 (2:2), Škedelj 5, Osolnik 3, Bratož 2 (2:2), Cinac 12, Ž. Dimec 8 (4:2), Đapa 5 (4:3), Jošilo 14 (1:1), Kovačevič 8 (4:2). Trener: Simon Petrov.

Slovenski derbi v Bonifiki je sklenil 20. krog v drugi diviziji lige ABA, zato so pred tekmo v domačem taboru že vedeli, da za vozovnico za zaključni turnir potrebujejo zmago proti Krki, ki so jo po ogorčenem boju tudi dosegli. Gostitelji so ves čas sicer vodili, a proti žilavemu tekmecu si pričakovano niso uspeli priigrati dovolj visoke prednosti.

V drugi četrtini je najvišja prednost domačih znašala deset točk (36:26), ob polčasu je bilo 42:33. Takrat je eno najlepših akcij na tekmi treh domačih igralcev s trojko ob zvoku sirene sklenil najboljši strelec Primorske Tadej Ferme (skupaj 20 točk, trojke 7:5, prosti meti 5:5). Tudi v zadnji četrtini je ob vztrajnem približevanju Krke s trojko pravi čas domačim omogočil, da so se otresli pritiska (64:59). Strelsko mu je sledil Mirko Mulalić, ki je zgolj v uvodnih sedmih minutah prispeval kar 15 od svojih 18 točk. Prav trojke so bile najmočnejše domače orožje in ključ do zmage. Hitro pa je bilo tudi jasno, da bo o zmagovalcu odločala končnica tekme.

V predzadnji minuti je Žiga Dimec uspel izenačiti na 69, potem je Marijan Čakarun zadel le en prosti met, 24 sekund pred koncem je oba prosta mesta zadel Danijel Vujasinović in postavil končni izid, saj je v zadnjem napadu zgrešil Paolo Marinelli. Odločilni skok v obrambi je pripadel branilcu Alenu Hodžiću, ki je bil s štirimi skoki takoj za centrom Shawnom Kingom, ki jih je zbral deset.

Primorska je ob gostitelju Borcu torej na zaključnem turnirju, z veliko mero gotovosti pa lahko napovemo, da bo šlo za srbsko-slovenski turnir še s Krko in Vršcem.