V končnici odpihnili Šenčur z 20:2

V državnem prvenstvu je po nepopolnem drugem krogu na vrhu lige za prvaka s popolnim izkupičkom novomeška Krka, medtem ko v ligi za obstanek s popolnim izkupičkom vodita dosedanja prvoligaša, sežanska ekipa pa je zadnja. V drugi ligi je bil v primorskem obračunu Portorož boljši od Plame pur.

Tadej Ferme (pri metu) je bil sinoči najboljši strelec Sixta
Primorske. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Tadej Ferme (pri metu) je bil sinoči najboljši strelec Sixta Primorske. Foto: Zdravko Primožič/FPA

Prva SKL za prvaka

Sixt Primorska : Šenčur Cgd 85:69

Dvorana Bonifika, gledalcev 450, sodniki: Blaško (Postojna), Zupančič, Grbić (oba Ljubljana); četrtine - 17:15, 24:23, 14:18, 30:13. Sixt Primorska: Rebec 2 (2:2), Ferme 21 (1:1), Čakarun 14, Joksimović 14 (2:1), Mulalić 5 (5:3), Kosi 7 (1:1), Hodžić 2 (2:2), Vujasinović 6 (4:3), King 8 (3:2), Morina 6. Trener: Jurica Golemac.Šenčur Cgd: Martinčič 11 (2:2), Gorjanc 8 (2:2), Blair 14 (5:4), J. Rebec 9 (3:2), Varagić 10, Pavlović 12 (4:4), Koljević 5. Trener: Rade Mijanović.

KOPER > Primorska je sinoči slavila prvo zmago v ligi za prvaka, ki jo je obeležila predvsem izjemna strelska serija njenih ostrostrelcev v zadnjih minutah tekme. V ponovitvi finala pokala so bili Gorenjci precej zdesetkani, čeprav manj kot v prvem krogu proti Rogaški. Tedaj so morali tekmo zaradi premalo prijavljenih slovenskih igralcev odigrati brez tujcev in so nastopili le s petimi igralci. Tudi tokrat zaradi poškodbe oziroma bolezni na parket nista stopila Dino Murić in izkušeni Smiljan Pavić. Kljub temu so se žilavi gostje več kot dostojno upirali Primorski, ki je v četrtek sicer odigrala zahtevno tekmo lige ABA 2 v Mostarju. Na tekmi je bilo kar 22 sprememb vodstva in izenačenj. Šest minut pred koncem so gostje še zadnjič vodili (65:67), potem pa so jim očitno pošle moči. Na parketu Bonifike je igralo le še domače moštvo, ki mu je do konca uspel delni izid 20:2. Preobrat je s trojko začel Tadej Ferme, sicer najboljši strelec Primorske, pri kateri sta izstopala še branilec Nebojša Joksimović (5 skokov) in center Marijan Čakarun (8 skokov) s po 14 točkami. RM

Prva SKL - za obstanek

Hopsi Polzela : Mesarija Prunk 95:76

Športna dvorana, gledalcev 150, sodniki: Španič (Postojna), Pipan (Ljubljana), Milanović (Kranj); četrtine - 30:20, 21:18, 21:20, 23:18.Hopsi Polzela: Vuković 5, Rogelja 9, Steiner 4, Držić 26 (4:3), Borse 3, Godler 14 (2:2), Dragan 4, Rotar 9, Vasilić 21. Trener: Boštjan Kuhar. Mesarija Prunk Sežana: Urbas 6 (2:1), Sirnik 14 (3:3), Kukanja 2, Grum 11 (2:1), Milašinović 27 (6:6), Furlan 2 (4:2), L. Dimec 3 (3:0), Duncan 12. Trener: Igor Thaler. Osebne napake: Hopsi 23, MP 15; prosti meti: Hopsi 12:11, MP 20:13; met za tri točke: Hopsi 25:10, MP 24:9 (Milašinović 5, Grum 2, Urbas, Sirnik po 1) ; skok: Hopsi 36, MP 28.

POLZELA > Gostitelji so dobili vse štiri četrtine, že v prvi pa so si priigrali dvomestno prednost. Kljub odsotnosti najboljšega strelca Ivana Ćupa so Hopsi že po desetih minutah dosegli 30 točk. Ekipi sta bili zelo natančni pri metu iz igre. Gostje so zadeli 45 odstotkov vseh poizkusov, domači pa kar 56 odstotkov. Polzelani so prevladovali pod obema obročema. Zbrali so osem skokov več od nasprotnikov, glavnino točk pa so dosegli visoki igralci - Ivan Držić 26, Milojko Vasilić 21 in Uroš Godler 14.

Odlično predstavo je v dresu Mesarije Prunk prikazal Dejan Milašinović, ki je tekmo končal s 27 točkam, zadel pa je tudi pet metov za tri točke. “Zaslužena zmaga Hopsov,” je po tekmi najprej povedal trener Sežancev Igor Thaler in dodal: “ Enostavno nismo našli rešitve za Vasilića, ki je dosegel 21 točk in bil predober za našo obrambo. Upam, da smo na tej tekmi pridobili nekaj izkušenj. Naš naslednji cilj je domača zmaga proti moštvu LTH Castings.” RM

Druga SKL - za razvrstitev

Portorož : Plama pur 71:66

Športna dvorana Lucija, gledalcev 70, sodnika Palčič (Postojna) in Begić (Ljubljana); četrtine - 16:17, 11:14, 16:20, 28:15. Portorož: Pačarič 4 (2:2), Kavgić 13 (6:4), Miklavčič 11 (6:6), Rožanc 12 (2:1), Bahor 6 (2:0), Prokopenko 18 (5:4), M. Pišot 7 (2:1). Trener: Konstantin Subotić. Plama pur: Hadalin 1 (2:1), Derenčin 7, Zalar 11 (8:4), Hreščak 11 (7:5), Srebovt 15 (2:1), Jenko 8 (2:2), Janežič 10 (1:1), Miličević 3 (2:1). Pomočnik trenerja: Sašo Ožbolt. Osebne napake: Portorož 23, Plama 23; prosti meti: Portorož 25:18, Plama 24:15; met za tri točke: Portorož 15:3 (Kavgić, Miklavčič, Rožanc), Plama 26:5 (Jenko, Derenčin, Zalar, Janežič po 1); skok: Portorož 43, Plama 41.

PORTOROŽ > Na drugem obračunu lige za razvrstitev je Portorož po izenačeni končnici premagal Plamo pur in ji tako prizadejal drugi poraz v letošnjih medsebojnih tekmah. Prvič so bili po podaljšku v Portorožu boljši gostje. Že obisk tekme kaže na (ne)pomembnost tovrstnih tekem, ki prinašajo le nekaj več možnosti za nabiranje izkušenj mlajšim igralcem, kar sta oba trenerja seveda izkoristila. Na sila povprečni tekmi, na kateri si nobeni izmed ekip ni uspelo priigrati večje prednosti, so gostitelji na koncu zmagali z 71:66. Vadim Prokopenko se še naprej dokazuje svojim delodajalcem iz Kopra in je za Portorož prispeval spoštljivega svojnega dvojčka - 18 točk in 17 skokov, na drugi strani se je Anže Srebovt ustavil pri 15 točkah in sedmih skokih. Bežen pogled na statistiko pravi, da so Bistričani tekmo izgubili pri prostih metih. 39 sekund pred koncem tekme je bil izid 67:64 (Srebovt je zadel le en prosti met), potem pa je na drugi stani s črte prostih metov tekmo odločil Enej Miklavčič, saj sta obe ekipi končnico tekme odigrali nezbrano. Obe moštvi sta imeli slabo naravnane merilne naprave pri metih za tri točke.