Dva brona za Izolo

Na državnem prvenstvu za otroške in kadetske kategorije judoistov v Kranju je Primorsko zastopal Judo klub Izola, ki je osvojil bronasti odličji.

V kadetski konkurenci se je pomerilo 142 tekmovalcev iz 32 klubov. Ekipno je bil po doseženih odličjih najboljši Bežigrad pred Slovenj Gradcem in Ljutomerom. Izolani so zasedli 25. mesto. Posamično se je s tretjim mestom pri kadetih nad 90 kilogramov izkazal Izolan Mark Rožac. Boljša sta bila le Tim Kelc (Železničar) in Amar Džaferović (Krško). V otroških kategorijah se je borilo 242 tekmovalcev iz 42 klubov. Ekipno je slavil celjski Sankaku pred Olimpijo in Oplotnico, 26. mesto pa je zasedla Izola. V njeni ekipi je zablestel deček Jan Nabernik, ki je bil tretji v kategoriji do 34 kg. Zmagal je Nik Pavlič iz Slovenj Gradca pred Aljažem Pertocijem iz Murske obote. Primorski uspeh je s petim mestom v kategoriji do 55 kg dopolnil Blaž Vadnjal Stojanović, sedma pa je bila Izolanka Sara Rožac (do 438 kg).