Jovičiću priznanje in polna mreža

Dobro vzdušje po evropskih tekmah in kar polne tribune so koprske rokometaše ponesle do nove zanesljive zmage. Tokrat so v Areni Bonifika slavili proti Slovanu, ki ga vodi prav nekdanji trener Kopra Zoran Jovičić. Toda zaradi nedavnega spodrsljaja v Mariboru zdaj Koprčani gledajo v hrbet Ribničanom in za ponovni vzpon na vrh lahko le čakajo na njihov zdrs.

Mladi reprezentant Dani Zugan (z žogo) je k sobotni zmagi
Kopra prispeval pet zadetkov. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Mladi reprezentant Dani Zugan (z žogo) je k sobotni zmagi Kopra prispeval pet zadetkov. Foto: Zdravko Primožič/FPA

Prva A DRL

12. krog - Herz Šmartno : Dobova 23:29 (13:15), Trimo Trebnje : Jeruzalem Ormož 29:23 (14:13), Urbanscape Loka : Maribor Branik 31:21 (12:12), Riko Ribnica : Krka 37:28 (16:13), Koper 2013 : Grosist Slovan 30:23 (16:11).

Herz Šmartno 12 1 2 9 317:364 4

13. krog, 9. decembra - Maribor Branik : Riko Ribnica, Jeruzalem Ormož : Grosist Slovan, Dobova : Trimo Trebnje, Krka : Herz Šmartno, Urbanscape Loka : Koper 2013.

Koper: Slovan 30:23 (16:11)

KOPER > Dvorana Bonifika, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje). Gledalcev 700.

Koper 2013: Dolenc, Grzentić 4, Vlah 5, Krečič, Matijašević 3, Kocjančič, Poklar, Vran, Moljk, Zugan 5, Smolnik 4 (4), Sokolič 1, Guček 1, Sever 2, Planinc 2, Bratkovič 3.

Slovan: Jugovic, Prevolnik 4, Serdinšek-Ekart 1, Marinček, Marušič 9 (1), Nunčič, Marojevič, Podpečan, Krivic, Fidel 2, Jovičić, Cigale 1, Kaučič, Novak 2, Sankovič 4, Atanasov.

Sedemmetrovke: Koper 2013 4 (4), Slovan 3 (1). Izključitve: Koper 2013 10, Slovan 8 minut. Rdeči karton: Atanasov (39).

KOPER > Rumeno-modri so v 12. krogu prve DRL osmič zmagali. Tokrat so bili uspešnejši od ljubljanskega Slovana, ki ga vodi nekdanji koprski strateg Zoran Jovičić. Po evropskem podvigu so se morali Primorci zbrati in doma premagati Slovan. Imperativ zmage je bil po zadnjem ligaškem porazu v Mariboru še toliko večji. Zaspani začetki so že stalnica Kopra v letošnji sezoni in tako so odprli tudi tekmo z Ljubljančani. Slednji so prek Tineta Marušiča (skupno devet golov) v 6. minuti povedli s 4:2. Po približno tretjini tekme so domačini po zadetku prišleka Ivana Severja povedli z 10:8. Gostje so nekoliko popustili in si do konca prvega dela nabrali kar pet zadetkov zaostanka. V zaključku je v ospredje stopila predvsem domača obramba, v kateri so prednjačili Janez Guček, Nino Grzentić in Ivan Sever.

Kljub dobri predstavi Jureta Vrana (sedem obramb) je v nadaljevanju domači strateg Veselin Vujović v vrata postavil Martina Kocjančiča. Primorci so v 37. minuti povedli že za sedem golov, potem pa so spet nekoliko popustili in dovolili gostom, da so se približali na 16:21. Še nekoliko bolj sta tribune podžgala Nino Grzentić in Aleksandar Atanasov, ki sta se zapletla v besedni dvoboj. Oba sta prejela dvominutno kazen. To so bolje izkoristili domačini, ki so pred zadnjo četrtino igre vodili že za osem golov. Vrata je zaklenil Martin Kocjančič, ki je lani kot posojen branil za Slovan. Rumeno-modri se lahko veselili nove prvenstvene zmage, s katero držijo korak z Ribnico.

“Že v prvem polčasu smo naredili dovolj. Fantje so se v zaključkih bolj sprostili, kar smo potrebovali. Trener je ponudil priložnost tudi tistim, ki igrajo manj. Vsaka zmaga pride prav in ta je bila potrebna,” je po tekmi povedal eden od junakov letošnje najvišje koprske zmage Martin Kocjančič, ki je skupno zbral kar 12 obramb. “Na tekmi s Poljaki smo potrošili precej energije in moči. Prav tako je bilo veliko emocij in morda smo zato v tekmo vstopili nekoliko bolj zaspano. V državnem prvenstvu so vse ekipe dobre, vsak lahko premaga vsakega. A mi smo dokazali, da smo boljši,” je povedal Dani Zugan, s petimi zadetki ob Aleksu Vlahu najuspešnejši v vrstah Kopra. Tekma je bila pomembna tudi za povratnika v Areno Bonifika Zorana Jovičića. Pred začetkom srečanja je iz rok predsednika Aljoše Bertoka in vodje navijaške skupine Dvanajstih Kopra prejel simbolično darilo v znak dolgoletnega sodelovanja. “Spomini in občutki so lepi. Z ekipo sem živel štiri leta. To bo za vedno ostalo v meni, Koper je moj klub. Ne nazadnje tu tudi živim. Sem pa profesionalec, zato sem skušal narediti vse, da bi premagal svoj nekdanji klub. A ni šlo,” je povedal Jovičič.

Prva B DRL

11. krog - Rudar : Krško 23:35 (10:15), Krim-Olimpija : Drava Ptuj 28:28 (18:13), Brežice : Črnomelj 33:24 (17:12), Dol Tki Hrastnik : Sviš Ivančna Gorica 25:29 (11:14), Škofljica : Škerjanc Jadran HK 33:22 (17:14), Izola : Radeče papir 25:25 (13:14), Grosuplje : Slovenj Gradec 2011 29:29 (16:17).

Grosuplje 11 1 2 8 314:350 4

12. krog, 8. decembra - Slovenj Gradec 2011 : Izola. 9. decembra - Škerjanc Jadran Hrpelje : Rudar, Radeče papir : Škofljica : Pekarna Pečjak, Črnomelj : Drava Ptuj, Krško : Dol Tki Hrastnik, Brežice : Grosuplje, Sviš Ivančna Gorica : Krim-Olimpija.

Druga DRL

9. krog - Pomurje : Mokerc Ig 27:31 (15:13), Arcont Radgona : Sevnica 27:32 (10:17), Metlika : Velika Nedelja 37:30 (21:13), Alples Železniki : Gorišnica 34:34 (18:15), Cerklje-Radovljica : Kronos 29:26 (15:11), Ajdovščina prosta.

Kronos (-2) 8 2 1 5 156:184 3

10. krog, 9. decembra - Ajdovščina : Metlika, Kronos : Alples Železniki, Moškanjci Gorišnica : Pomurje, Velika Nedelja : Cerklje-Radovljica, Mokerc Ig : Arcont Radgona, Sevnica prosta.