V Ajdovščini je po dežju posijalo sonce

Uvodni krog druge slovenske nogometne lige je osrečil ajdovske in dekanske privržence. Biljenci in Brici pa so zabeležili visoka poraza.

Ajdovski nogometaši (v rdeče črnih dresih) so drugoligaško sezono
odprli z zmago proti Ptujčanom.  Foto: Leo Caharija
Ajdovski nogometaši (v rdeče črnih dresih) so drugoligaško sezono odprli z zmago proti Ptujčanom.  Foto: Leo Caharija
Primorje eMundia : Drava 2:0 (1:0)

Mestni stadion, gledalcev 250 sodnik Matoša (Notranje Gorice). Strelca - 1:0 J. Kodermac (38), 2:0 Džuzdanović (61).

Primorje eMundia: Štrukelj, A. Kuraj, Džuzdanović (od 82. L. Kodermac), Zavnik, Curk, Leban (od od 82. Kocjančič), Dedić, Nagode (od 89. Kopatin), J. Kodermac (od 86. Debenjak), J. Kuraj, Škarabot. Trener: Andrej Komac.

Druga SNL

1. krog, izidi - Krka : Rudar 2:2, Fužinar : Brda 6:0, Vitanest Bilje : Radomlje 0:4, Šmartno : Jadran Dekani 0:5, Beltinci : Triglav 0:1, Nafta : Krško 2:0, Primorje eMundia : Drava 2:0, Brežice : Dob sinoči

AJDOVŠČINA Dvoboj na ajdovskem stadionu je imel zanimiv uvod. Predviden nogometni praznik ob vrnitvi v drugo ligo je pokvaril novi koronavirus in nejasnosti, povezane z omejitvami za gledalce, ki so si v okrnjenem številu vendarle ogledali obračun z Dravo. Obiskovalci so sicer že kmalu po začetku tekme doživeli hladno prho. Dobesedno. Avgustovsko pripeko je po petih minutah namreč zamenjala prava poletna nevihta. Nad mesto burje so se zgrnili črni oblaki: bliskalo je grmelo in pihalo ter seveda padalo. Sodnik je ob izteku sedme minute prekinil tekmo in poslal nogometaše v slačilnico, iz katere so se vrnili po 20 minutah, ko so se spet pokazali sončni žarki. Domačim je premor očitno dobro del, saj so se takoj pokazali v odločnejši podobi.

Ajdovska enajsterica je bila za razliko od ptujske preverjena in uigrana, kar se je videlo tudi na igrišču. S kombinatorno igro so izbranci Andreja Komca hitro premaknili težišče igre na polovico gostov, ki so se postopoma opredelili za branjenje svojega gola. Ajdovska pobuda je prve sadove dala v drugi polovici prvega polčasa. Poskus Jake Kodermaca z glavo je sicer zgolj ogrel dlani gostujočega vratarja, ki je imel precej več dela ob strelu kapetana Amela Džuzdanovića. Strelske vaje Ajdovcev so se nadaljevale. Najlepšo priložnost je zamudil Tilen Nagode, ki je v 34. minuti izgubil dvoboj iz oči v oči z Anejem Milićem. Domači pa so premoč kronali štiri minute kasneje. Moštveno akcijo je učinkovito s strelom pod prečnik za zasluženo domače vodstvo ob polčasu zaključil Jakob Kodermac, ki se je v Ajdovščini prelevil v prvega napadalca in udarnega strelca.

Tudi v nadaljevanju so bili gostitelji nevarnejši, pa čeprav iz drugega plana. Pisana zasedba Ptujčanov je sicer imela več žogo v svoji posesti, a so bili njihovi poskusi jalovi. So si pa ajdovci zato življenje zagrenili sami v 56. minuti, ko je Jaka Kuraj po nepotrebnem zakrivil enajstmetrovko. Izkazal se je Januš Štrukelj, ki je strel Abdelahima Njoye preusmeril v okvir vrat. Po sledečem kotu je še enkrat zadišalo po najstrožji kazni za goste, a se je glavni sodnik po posvetovanju s stranskim odločil drugače. Ajdovci so zadihali in po dobri uri igre udarili iz protinapada, ki ga je kronal Džuudanović za 2:0. Ajdovci bi lahko do konca tekme dosegli še kakšen zadetek, a zamujene priložnosti so po poraznem razpletu obžalovali predvsem Ptujčani. ASO

Vitanest Bilje : Kalcer Radomlje 0:4 (0:2)

Igrišče v Dolinci, brez gledalcev sodnik Ponis (Koper). Strelci - 0:1 Zabukovnik (20), 0:2 Nuhanović (31), 0:3 Cerar (46), 0:4 Nikolič (60, 11 m).

Vitanest Bilje: Radikon (od 59. Lipičar), Peršič (od 46. Polanc), Tavčar, Žižmond, Perko, Štrukelj (od 65. Koron), Doplihar (od 59. Marc), Pušnar (od 72. Bragato), Šturm, Matić, Breganti. Trener: Marin Mikac.

BILJE V izjemno vroči Dolinici se Biljenci brez pomoči gledalcev niso uspeli zoperstaviti favoriziranim Radomljanom. Ob pričakovani terenski pobudi gostov je v nasprotnem napadu v 13. minuti Danijel Šturm po pravem slalomu malce “pretegnil” Davida Šugića, ki ga je sežanski Tabor posodil v Radomlje. Ožja obramba črno-belih si je prvo večjo napako privoščila v 20. minuti, ko je odbitek v domačo mrežo potisnil zbrani Mark Zabukovnik. Po vodstvu so vidno kakovostnejši Radomljani še naprej prevladovali in v 31. minuti ob neodločnih domačih branilcih po uigrani akciji podvojili svojo prednost. Odmor gostiteljem ni koristil, saj so že v prvi minuti nadaljevanja prejeli zadetek, ki je dokončno odločil zmagovalca. SM

Šmartno : Jadran Dekani 0:5 (0:3)

Stadion Šmartno ob Paki gledalcev 50 sodnik Lacković (). Strelci - Zyba,(24, 11 m, 35, 44), Kene (55), Kašiković (82)

Jadran Dekani: Jurca, Perhavec, Vitezica, Močič, Klavora, Babič, Vranješ (od 2. Hadžić, od 70. Ećimović), Zyba (od 75. Kašiković), Piciga (od 75. Zonta), Kene (od 75. Koprivica), Meštrić. Trener Alen Šćulac.

ŠMARTNO OB Paki Dekančani so prepričljivo ugnali novince v ligi. V prvem polčasu se je v strelski vlogi izkazal Adem Zyba. Prvi gol je dosegel iz enajstmetrovke po igri z roko v domačem kazenskem prostoru, preostala dva sta bila plod moštvenih akcij. Po nekoliko slabših desetih minutah nadaljevanja so gostje spet prevzeli niti igre in dosegli še dva gola. ASO

Fužinar : Brda 6:0 (2:0)

Mestni stadion, gledalcev 50 sodnik Mertik (Odranci). Strelci - Potokar, Prša, Fasvald (79) Trdina (75, 84, 90).

Brda: Bužan, Gajić, Jazbar, Rojc, Marinič, Frelih, Matić, J. Bužinel, R. Bužinel, Battaino. Trener: Vlado Badžim.

RAVNE NA KOROŠKEM Brici z zdesetkano zasedbo niso mogli računati na uspeh proti favoriziranim Korošcem. V prvem polčasu so se še solidno upirali, v nadaljevanju pa so jim gostitelji napolnili mrežo. ASO