Primorska je le zajezila Krko

V derbiju 2. kroga prve slovenske košarkarske lige je Koper Primorska po pričakovanju imela precej več dela s Krko, ki jo je naposled ugnala z 68:64.

Marko Jagodić Kuridža (pri metu) je bil najučinkovitejši strelec
Koprčanov na dvoboju s Krko.  Foto: Tomaž Primožič/FPA
Marko Jagodić Kuridža (pri metu) je bil najučinkovitejši strelec Koprčanov na dvoboju s Krko.  Foto: Tomaž Primožič/FPA

KOPER > Koper Primorska je v zaključku tekme s trojko Marka Jagodića Kuridže, ki je bil s 17 točkami najboljši strelec tekme, upravičila vlogo favorita, Krka pa je z dobrim odporom skozi vseh štirideset minut dokazala, da ima spoštovanja vredno zasedbo, ki bo trd oreh za vsakega tekmeca.

To so prejšnji teden na svojih plečih občutili že igralci iz Podčetrtka, ki so domov odšli z minusom 31 točk, tokrat pa še serijski prvaki iz minule sezone, ki so izgubili skok z 29:42. Na svojo srečo so imeli dovolj razpoloženih igralcev, predvsem Jagodića Kuridžo (8 skokov, 5 podaj, 9 izsiljenih osebnih napak), ki je minuto in pol pred koncem zadel trojko za 65:59, kar je gostom dokončno spodrezala krila.

Poleg Jagodića Kuridže (indeks 25) so bili pri domačiH dvomestni še Ivan Marinković (11 točk), Stephen Jeffrey Holt (trojke 3:7) ter Lance Harris (met iz igre 5:14) z desetimi točkami, pri Krki pa je s 17 točkami in 11 skoki izstopal 206 centimetrov visoki Američan nigerijskih korenin Gani Oladimeji Lawal. Sicer pa so Koprčani dvoboj odprli v krču. Prve točke so dosegli po dobrih treh minutah in pol igre, sredi prve četrtine pa so zaostajali s 3:12. So pa izbranci Jurice Golemca v nadaljevanju postopoma le ujeli soliden strelski ritem, ki jim je zlasti v drugi četrtini ob čvrstejših obrambnih prijemih prinesel tudi rezultatski zasuk. Zgodbe pa s tem še zdaleč ni bilo konec, trdoživi Novomeščani so gostiteljem dihali za ovratnik praktično vse do zaključka tekme.

V tretjem krogu 1. SKL bo Koper Primorska prosta, v drugem krogu lige ABA pa bodo Koprčani v soboto v Bonifiki gostili beograjski Partizan,

Koper Primorska : Krka 68:64
Dvorana Bonifika, gledalcev 500 sodniki: Krejić, Nedović (oba Kranj), Grbić (Ljubljana); četrtine - 14:21, 21:11, 17:16, 16:16. Koper Primorska: Šiško 7 (4:3), Hodžić 6, Harris 10 (3:2), Marinković 11 (5:3), Jagodić Kuridža 17 (10:6), Dimec 4, Barič, Kosi, Čakarun 3 (2:1), Vončina, Holt 10 (2:2), Hrovat. Trener: Jurica Golemac. Krka: Osolnik 2, Ramljak 8 (6:5), Jošilo 10 (2:2), Cosey, Lawal 17 (10:6), Lapornik 13 (4:3), Fifolt 8, Balažič, Škedelj 2, Jarc 2, Đapa 2. Medved, Trener: Simon Petrov. Osebne napake: Koper Primorska 24, Krka 27; prosti meti: Koper P. 26:17, Krka 22:16; trojke: Koper P. 19:7, Krka 25:6.