Na šahovskem turnirju Hit open zmaga za prvega nosilca

Sinoči se je z zmago prvega nosilca turnirja, indijskega velemojstra Leona Luka Mendonce po devetih krogih končal 27. mednarodni šahovski turnir Hit open, na katerem je tekmovalo 122 udeležencev iz 12 držav.

Leon Luke Mendonca (levo) je zmagovalec 27. mednarodnega
šahovskega turnirja Hit open. Foto: Igor Mušič
Leon Luke Mendonca (levo) je zmagovalec 27. mednarodnega šahovskega turnirja Hit open. Foto: Igor Mušič

NOVA GORICA > Indijec je ohranil popoln izkupiček (9 točk). Tudi srebro in bron sta šla v velemojstrske roke Italijana Sabina Brunella in člana mariborskega Branika Marka Tratarja. Oba sta zbrala 6,5 točke.

Daleč nad pričakovanji se je izkazal 54. igralec po ratingu, član koprskega ŠK Val Jernej Kozlovič. Kot šahist brez mednarodnega naziva je s 5,5 točke zasedel 14. mesto, kar je bil najboljši primorski dosežek.

V devetčlansko skupino šahistov z enakim točkovnim izkupičkom (5,5) sta se prebila še preostala najboljša Primorca, člana ŠK Nova Gorica Andraž Gregorič (15. mesto) in Jurij Zamar Kodelja (16.).