Koprski rokometaši v Škofji Loki do nove zmage

Rokometaši Urbanscape Loke so v 13. krogu lige NLB izgubili proti Kopru s 26:30 (16:15).

ŠKOFJA LOKA > Koprski rokometaši so v Škofji Loki prišli do nove zmage, in sicer pete v prvenstvu, s katero so v sredini lestvice. Škofjeločani, ki so bili sicer enakovreden tekmec, pa ostajajo pri dveh zmagah in na devetem mestu.

Prvi polčas je minil v izenačeni igri, v kateri si ne ena ne druga ekipa nista priigrali kakšne zajetnejše prednosti. To se je zgodilo šele sredi drugega polčasa, ko so Koprčani ušli na 24:21 in 25:21. Takšno prednost so gosti iz slovenske Istre držali tudi v nadaljevanju in na koncu tudi slavili.

Pri domačih je bil s šestimi goli najboljši Grega Jamnik, pri gostih pa z devetimi Tilen Sokolič.

Škofjeločani bodo v 14. krogu v soboto gostovali v Celju, Koprčani pa bodo gostili Krko.

* Športna dvorana Poden, gledalcev 300, sodnika: Žibret in Teršek (oba Trbovlje).

* Urbanscape Loka: Jamnik 6, Šibanc 4, Jesenko 4, Grojzdek 4, Atanasov 3, Pipp 3, Gartner 1, Klemenčič 1, Jeseničnik, Juričan, Dolenc, Strehar, Pokorn, Tomac-Teržan, Vrbinc, Mali.

* Koper: Sokolič 9 (3), Krečič 6 (1), Smolnik 3, Žagar 3, Planinc 3, Marić 2, Moljk 2, Makuc 1, Guček 1, Avsec, Dolenc, Postogna, Dobaj, Breznikar, Stopar, Konjevič.

* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 5 (5), Koper 6 (5).

* Izključitve: Urbanscape Loka 8, Koper 8 minut.