Koprčani na Dolenjskem do prve zmage v sezoni

Rokometaši novomeške Krke so v 3. krogu lige NLB izgubili proti Kopru s 23:29 (14:10).

NOVO MESTO > Koprčani so na Dolenjskem prišli do prve zmage v sezoni, potem ko so v drugem polčasu preobrnili potek tekme in Novomeščanom prizadejali drugi poraz.

Gostitelji so v prvem delu po izenačenem začetku v zadnjih desetih minutah prišli do lepe prednosti štirih zadetkov. V uvodu drugega dela so domači celo povedli s petimi goli razlike, sredi polčasa pa so jih gosti ujeli in tudi prehiteli.

V zadnjem delu pa je Koper prišel do zanesljivega vodstva, končni izid pa je v 59. minuti postavil Rok Marić.

Novomeščani bodo v 4. krogu že v sredo gostovali v Celju, Koprčani pa bodo prihodnjo soboto gostili Mariborčane.

* Športna dvorana Marof, gledalcev 250, sodnika: D. in I. Ivančič (oba Gorišnica).

* Krka: Avsec 2, Pršina 1, Hvastija, Irman 2, Jakše 4 (1), Gorela 1, Plut, Klemenčič, Rašo 4, Batagelj 1, Brajer, Kukman 4 (3), Windischer, Matko, Kete 4 (2).

* Koper: Dolenc, Žagar 5, Avsec 1, Krečič 7 (3), Konjević, Moljk 1, Smolnik, Sokolič 7, Guček 3 (1), Marić 1, Makuc 2, Planinc, Stopar, Dobaj 1, Breznikar 1.

* Sedemmetrovke: Krka 7 (6), Koper 5 (4).

* Izključitve: Krka 16, Koper 8 minut.