Ilka Štuhec 15. na uvodnem treningu v Lake Louisu

Najboljša slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec je na prvem treningu v Lake Louisu, ki ga je prestavljal snežni metež, pred petkovim smukom svetovnega pokala dosegla 15. čas. Najhitrejši sta bili skupaj Norvežanka Kajsa Vickhoff Lee in Američanka Alice McKennis, tretji čas je dosegla še ena Američanka, zvezdnica Mikaela Shiffrin.

Ilka Štuhec Foto: STA
Ilka Štuhec Foto: STA

LAKE LOUISE > Ilka Štuhec, dvakratna zaporedna svetovna prvakinja v smuku, ki se vrača po februarski poškodbi, je za najhitrejšima dvema ob prvem stiku z najboljšimi po 283 dneh zaostala za 1,75 sekunde. Štuhčeva je bila edina Slovenka na startu.

V Lake Louisu je Štuhčeva pred tremi leti osvojila svojo prvo zmago v svetovnem pokalu. Oziroma svoji prvi zmagi. Zmagala je namreč na obeh smukih na tem prizorišču svetovnega pokala v kanadskem Skalnem gorovju.