Goriški festival osebnih napak

Predzadnji krog rednega dela sezone v drugi SKL bo sklenjen v sredo z dvobojem med Litijo in Postojno, vendar pa je že nekaj časa znana sestava končnice za napredovanje in lige za obstanek. Portorožani, ki so izgubili z Ježico, se bodo v tekmah na izpadanje zelo verjetno morali meriti z vodilnim Triglavom. Sežanci so brez težav ugnali Trote, Gorica pa je v boju za obstanek izgubila pomembno tekmo s Celjem.

Jan Močnik (z žogo) in soigralci so v Novi Gorici izgubili s
Celjem. Foto: Valter Leban
Jan Močnik (z žogo) in soigralci so v Novi Gorici izgubili s Celjem. Foto: Valter Leban
MP Sežana : Troti 89:68

Dvorana SŠ S. Kosovela, gledalcev 150 sodnika: Milanović (Kranj) in Dovč (Domžale; četrtine - 37:19, 15:15, 21:18, 16:16. Mesarija Prunk Sežana: Trampuž, Mugoša 18 (1:1), Radanović 2, Benič 16 (10:6), Pandža, Ozbič, Žerjal, Hirschmann 22 (2:0), Flerin 24 (3:3), Fiore 2, Kukanja 5 (4:1). Trener: Dejan Prokić.

SEŽANA Bolj redko se zgodi, da se lahko že po prvi četrtini napove končnega zmagovalca in prav to se je v soboto zgodilo v Sežani, kjer so domačini oslabljenim Dolenjcem v uvodnih desetih minutah nasuli kar 37 točk. Troti, ki se z “mesarji” borijo za mesta med štiri in šest v končnici sezone, so prišli pomlajeni, brez kapetana Domna Janca in Blaža Janežiča, tekmo pa je - ko je bilo že vse odločeno - predčasno končal še eden ključnih igralcev in najboljši strelec Trotov na tekmi Jure Prus (18 točk). Po tehnični napaki je namreč storil še nešportno napako, je pa zanimivo, koliko izključitev je v tej sezoni padlo po seštevku obeh napak. Strelska gonilna sila domače ekipe sta bila Jošt Flerin (24 točk, deset skokov) in Adrian Hirschmann (22 točk, štiri trojke, pet asistenc), skupno sta vpisala polovico vseh točk domače ekipe. Sežanski izkoristek metov iz igre je bil 52-odstoten. RM

Portorož : Ježica 84:91

Dvorana ŠRC Lucija, gledalcev 50 sodnika: Dremelj (Ljubljana) in Pejič (Vrhnika); četrtine - 26:34, 23:19, 24:13, 11:25.Portorož: Cleg Huyghens, Kavgić 3, S. Rogelja 10, Krmac, Haskić 10, Kilibarda 6 (1:1), A. Rogelja 12 (4:6), Končar 2, Škerbec 16 (3:3), A. Cvetičanin 20 (2:3), Ž. Bahor 5. Trener: Denis Nusdorfer.

LUCIJA Portorožu izid ni pomenil veliko, kljub temu pa se je živčnost hitro naselila v domače vrste, čeprav jo je portoroška klop tokrat odnesla brez običajne tehnične napake.

Ježica je hitro prevzela pobudo ter v enajsti minuti prvič povedla z dvomestno prednostjo, kmalu pa tudi z nevarnih 45:32. Kljub temu se gostitelji niso vdali in po velikem premoru goste ujeli, v zadnjih dveh minutah tretje četrtine pa zaklenili svoj koš ter prišli do najvišje prednosti 73:66, s katero so vstopili v zadnjih deset minut. Trenergostov Jure Močnik je znova poslal na igrišče najmočnejše adute in Ježica je pod dirigentsko palico Alena Zulića znova ujela priključek, zadnjih pet minut pa odigrala bolj mirno kot mornarji. BOP

Gorica : Celje 75:80

Dvorana OŠ M. Štrukelj, gledalcev 100 sodnika: Misson (Škofja Loka) in Begič (Ljubljana); četrtine - 16:18, 12:20, 23:20, 24:22. Gorica: Pajntar 10 (3:2), Valentinuzzi 6 (6:4), Močnik 16 (3:3), Vrabec 7 (7:3), Lipičar, Gavez 10 (2:0), Borse 10 (2:2), Petejan 4, Mučič 12 (6:3). Trener: Jure Pušnar.

NOVA GORICA Najpomembnejša tekma predzadnjega kroga rednega dela sezone je bila dvoboj ekip, ki se bosta merili v ligi za obstanek, v njej pa bodo veliko pomenile tudi vse medsebojne zmage med tekmecema. Gorica je v prvi medsebojni tekmi v Celju slavila 52:63, torej za več, kot je v soboto v nervozni tekmi, v kateri je potegnila daljši konec, izgubila. Za Celjane je bil znova dodana vrednost ameriški organizator igre Joshua Chandler Thompson, ki je na igrišču garal vseh 40 minut. Z obstankom v ligi bi se Celjanom investicija vsekakor povrnila. Dosegel je 30 točk - 19 iz prostih metov, saj je bilo nad njim narejenih kar 17 osebnih napak od kar 34(!) goriških. O sodniškem kriteriji veliko pove še ta podatek, da sta Celjanom sodnika piskala 28 osebnih napak, skupno na tekmi neverjetnih 62. Za nameček je zaradi dveh tehničnih napak pri domačih moral iz igre Sebastjan Borse.

Do sredine druge četrtine sta bila tekmeca izenačena, potem pa so Celjani za povečevati prednost - najvišja je bila v uvodu drugega polčasa, ko so povedli za 15 točk (28:43). Ta se je v uvodnih minutah zadnje četrtine po Borsetovi trojki stopila tudi na tri točke (59:62) a sta nato po dolgi strelski abstinenci na obeh straneh Chandler in Nejc Buda (17 točk, 15 skokov) goste popeljala na varno. Nekaj upanja je domačim prinesla trojka Nejca Pajntarja 24 sekund pred koncem tekme (75:78), vendar so bili zatem gostje nezgrešljivi s črte prostih metov. RM

Lestvica

Druga SKL 21. krog - Portorož : Ježica 84:91, ECE Triglav Kranj : Slovan 80:84, Mesarija Prunk Sežana : Troti 89:68, Gorica : Celje 75:80, Janče : Brinox Medvode 74:62. V sredo - Litija : PVC Nagode Postojna.

Postojna 20 3 17 1330:1503 23

22. krog, petek - PVC Nagode Postojna : Mesarija Prunk Sežana; sobota - Slovan : Gorica, Troti : Portorož, Brinox Medvode : ECE Triglav Kranj, Celje : Litija, Ježica : Janče.