Hrvaška v finalu

V finalu 21. svetovnega prvenstva se bodo v nedeljo ob 17. uri pomerili nogometaši Francije in prvič Hrvaške, ki je danes po podaljških z 2:1 ugnala Anglijo. Hrvati se niso izneverili tradiciji.

MOSKVA > Še tretjič zapored so v izločilnih bojih izničili prednost tekmeca in odigrali podaljška, kjer je zmagoviti zadetek v 109. minuti dosegel Mario Mandžukić. Dobršen del rednega dela drugega polfinalnega obračuna je bolje kazalo Angležem, ki so v peti minuti povedli z golom iz prostega strela Kierana Trippierja imeli še nekaj priložnosti in nasploh pustili boljši vtis. V drugem polčasu so se nemara preveč pomaknili v defenzivo, izenačujoči zadetek Ivana Perišića v 69. minuti pa je Hrvatom vlil novo moč. Nogometaš Interja je le nekaj minut zatem stresel okvir vrat, a se izid do konca rednega dela ni več spremenil. V podaljških pa je na sceno stopil Mandžukić.