Ajdovke vendarle zmagale za uvod

Izolski rokometaši so se z najdaljšega gostovanja v prvi A državni rokometni ligi vrnili s porazom. V ženskem prvenstvu se je Krim uvodoma sprehodil čez precej oslabljeno koprsko vrsto, Ajdovke pa so vknjižile domačo zmago proti Velenju.

Izolani na čelu s  trenerjem Fredijem Radojkovičem so v uvodnih
dveh krogih zabeležili dva poraza. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Izolani na čelu s trenerjem Fredijem Radojkovičem so v uvodnih dveh krogih zabeležili dva poraza. Foto: Zdravko Primožič/FPA

PRVA A DRL MOŠKI

Jeruzalem Ormož : Butan plin Izola 26:21 (13:10)

Dvorana ŠIC Ljutomer, gledalcev 400, sodnika Smolko in Knez.

RK Jeruzalem: Čudič 9, Mesarič 4, Žuran in Ozmec po 3 gole. Trener: Saša Praprotnik.

RD Butan plin Izola: Husić (16 obramb), Jurič 5, Božič, Zorič-Stepančič, Gačević 2, Redžić, Pobaraj 3, Petrović 1, Miklavec, Nikolič 1, Čilić, Beganović 2, Novak 3. Trener: Fredi Radojkovič.

Izključitve: Ormož 8, Izola 8 minut; 7m: Ormož 6 (6), Izola 3 (2).

LJUTOMER > V izolskem taboru so se pred najbolj oddaljenim gostovanjem sezone zavedali, da jih v gosteh pri Jeruzalemu čaka težka naloga. Domov so se vrnili z grenkim priokusom, gladek poraz pa je posledica slabega začetka tekme. Izolani so namreč v prvih minutah povsem zatajili, kar je domačinom omogočilo, da so kmalu ušli na 6:0. Čeprav v sodobnem rokometu preobrati niso izjema, pa je vseeno izjemno težko nadoknaditi tako visok zaostanek. Sicer so fantje trenerja Fredija Radojkoviča dobro reagirali in že v prvem polčasu prepolovili razliko, tako da je bil rezultat ob odhodu v slačilnice 13:10.

V drugem delu igre so se Izolani hitro povsem približali rokometašem Jeruzalema. Toda nenehno lovljenje jih je utrudilo, tako da so malce popustili in domačini so jim spet ušli na varno prednost, kar je odločilo dvoboj. Če je bilo na tekmi proti Celju PL še razumljivo, da v napadu igra izolskih plinarjev ni stekla, pa je bilo v Ormožu opazno, da ekipa še ni dovolj uigrana in ima zato težave z doseganjem zadetkov. “Škoda za prvih deset minut tekme, saj smo začeli s povsem napačnim pristopom, in za pet minut sredi drugega polčasa, ko so nam domačini spet ušli. Že v prejšnji sezoni smo večkrat začenjali slabo, a smo se potem izvlekli, toda to je prva liga. Na začetku drugega polčasa smo se približali na 13:12 in potem sredi polčasa pri 19:17 zapravili priložnost za nov priključek. Sledilo je nekaj izključitev, nekaj naših zapravljenih žog in kljub 16 obrambam našega vratarja Jasmina Husića domačinov nismo več ujeli. Gremo dalje, sezona je dolga,” je bil dan po tekmi še jezen izolski trener Fredi Radojkovič. SJ

PRVA A DRL ŽENSKE

1. krog - Žurd Koper : Krim Mercator 19:37, Žalec : Ptuj 41:16, Krka : Z'dežele 20:16. Mlinotest : Velenje 33:24. Litija : Izola - v sredo.

Mlinotest : Velenje 33:24 (18:17)

Dvorana Police gledalcev 300, sodnika Knez in Krt.

Mlinotest: Petruhina, Brecelj, Vidmar, Janković Rustja 9, Svetik 6, Bytyqi 6, Benčina 4, Fegic 4, Ferfolja 2, Bratina 1, Mrmolja 1, Zelnik, Krapež, Grmek, Sanabor, T. Brecelj. Trener: Dean Kovšca.

AJDOVŠČINA > Domače rokometašice so imele uvodoma v precej spremenjeni postavi kar veliko dela z lani najslabšo ekipo lige. Neuigranost se še pozna, a so Ajdovke kljub številnim napakam Velenjčanke v prvem polčasu vendarle držale v zaostanku, najbolj pa se je pri tem izkazala novinka, občasna hrvaška reprezentantka Nataša Janković Rustja, ki jo je poroka z domačinom pripeljala v Ajdovščino. V drugem polčasu je pred kar številno in bučno ajdovsko publiko igra le nekoliko bolje stekla, izstopale pa so kapetanka Maja Svetik, Mirjeta Bytyqi in povratnica, strelka z razdalje, Tina Benčina. V naslednjem krogu čaka Ajdovke gostovanje na Ptuju. im

Žurd Koper : Krim 19:37 (10:18)

KOPER > Domači trener Stojan Petrinja je moral zaradi skromnejšega proračuna sezono začeti s pomlajeno ekipo, ki pa je proti za slovensko konkurenco nepremagljivim ljubljanskim udeleženkam lige prvakov vendarle 20 minut nudila dostojen odpor. Valentina Panger, Zana Kadić in Nika Hilj so se v napadu kar dobro kosale s favoritinjami. Po izidu 8:10 so domačinke najprej naletele na zid obramb ljubljanskih vratark, sledili pa so protinapadi, v katerih so imele gostje hitrost in moč, kakršne v Kopru pač trenutno ni. Razlika je začela naraščati. Ker je bil zmagovalec hitro znan, so priložnost dobile vse igralke. Koprčanke bodo prihodnji teden proste, naslednji krog pa bodo odigrale 25. septembra v Velenju. im