Večina ljudi med zatopljenim tipkanjem na trenutke preneha dihati

Ljudje se med tipkanjem večkrat tako zatopijo v svoje delo, da za kratek čas celo prenehajo dihati. Nepravilno in neredno dihanje, ki naj bi spremljalo tipkanje kar pri 80 odstotkih ljudi, vodi v razširjenje zenice, občutek nemirnih nog, prekomerno potenje, omotico in hiter utrip srca, ugotavlja nova raziskava.

Ljudje se med tipkanjem večkrat tako zatopijo v svoje delo, da za kratek čas celo prenehajo dihati Foto: Tamino Petelinsek
Ljudje se med tipkanjem večkrat tako zatopijo v svoje delo, da za kratek čas celo prenehajo dihati Foto: Tamino Petelinsek

LONDON > Posledično se lahko pri ljudeh, ki pogosto tipkajo, pojavijo tudi kronična utrujenost, vneto grlo, slab spomin, pomanjkanje koncentracije, glavoboli, razdražljivost, depresija, nemirnost, nizka spolna sla in celo impotenca.

Po mnenju nekaterih so ljudje, ki razvijejo navado nepravilnega dihanja, zaradi kombinacije zadrževanja diha in pomanjkanja telesne aktivnosti celo bolj nagnjeni k prekomerni teži in diabetesu.

Težava naj bi zadevala 80 odstotkov ljudi, ki tipkajo, bolj izrazita pa je pri zahtevnih besedilih. Raziskava, ki jo navaja makedonska tiskovna agencija Mia, kot edino rešitev navaja pravilno dihanje med tipkanjem.

STA


Najbolj brano