Slovenski gasilci med svetovno elito

Danes se domov vračajo slovenski gasilci, ki so se udeležili svetovnega prvenstva Firefighter Combat Challenge - Najtežji dve minuti v športu v Phoenixu v Arizoni. Dosegli so izjemne rezultate in se uvrstili v sam vrh najboljših ekip na svetu.

PHOENIX, LJUBLJANA > Slovensko reprezentanco so na prestižnem tekmovanju zastopali Domen Pavlič iz PGD Begunje, Matic Zupan iz PGD Moste, Anže Habjan iz PGD Podnart, Gregor Stanonik iz PGD Gorenja vas in Amer Čosić iz Gasilske enote Nova Gorica. Vseh pet se jih je uvrstilo v finale, čeprav je bila konkurenca precej velika - od 592 gasilcev se jih je v finale uvrstilo 182.

Pavlič je osvojil 18. mesto, Stanonik 22. mesto, Zupan 42. mesto, Habjan 44. mesto, Čosić pa je imel smolo, saj je padel pri lutki in se je pri tem poškodoval. Ker se štejejo najboljši trije časi tekmovalcev ekipe, so se fantje uvrstili na 4. mesto. V tandemu sta Pavlič in Zupan osvojila osmo mesto, Stanonik in Habjan pa 14. mesto, ekipno pa so naši fantje v izjemno hudi konkurenci osvojili 6. mesto.

“Kar trije od izjemnih tekmovalcev so izboljšali svoj osebni rekord, dva pa sta po novem prišla v elitni klub Lions Den, med tekmovalce, ki s progo dobesedno pometejo in so njihovi časi boljši od 100 sekund. Slovenci imamo med temi svetovnimi prvaki že štiri svoje, kar je neverjeten dosežek,” pravi Monika Golob, tiskovna predstavnica slovenske reprezentance. Fante bodo ob 13.15 pričakali na letališču Jožeta Pučnika, uradni sprejem pa bo ob 18. uri v PGD Begunje.