“Odsvetujemo mini krilo”

Na Nizozemskem se je vnela polemika, potem ko so v enem od predelov Amsterdama v elektronskem sporočilu uslužbenkam odsvetovali oblačenje mini kril oziroma oblačil, ki segajo nad kolena, poroča Corriere della Sera.



Na prvi dan pomladi,      “Rokjesdag,” se na Nizozemskem   
tradicionalno  oblečejo v krilo ali mini krilo. Foto: Vir: Corriere Della Sera
Na prvi dan pomladi, “Rokjesdag,” se na Nizozemskem tradicionalno oblečejo v krilo ali mini krilo. Foto: Vir: Corriere Della Sera

AMSTERDAM > “Uslužbenci naj ne oblačijo kril ali oblačil, ki segajo nad kolena, in škornjev do kolen, ki so neprimerni na delovnem mestu”. Tako se je glasilo elektronsko sporočilo, ki so ga pred dnevi prejeli uslužbenci amsterdamske občine Nieuw West, kjer prebiva 133.000 ljudi, med njimi veliko migrantov muslimanskih korenin, poroča Corierre della Sera.

To spletno sporočilo je sprožilo plaz sporočil na družbenem omrežju twitter, v katerem so se Nizozemci spraševali, kako je možno, da v Amsterdamu, eni izmed liberalnih prestolnic Evrope in kraju zgodovinskih feminističnih gibanj, oblast prepove mini krila in visoke škornje. Za časnik Der Telegraaf se je odzval tudi psiholog Jeffrey Wijnberg, ki je izjavil: “Postali smo bojazljivi, da ne bi izzivali negativnosti ali agresije.”

Uslužbenke so sicer počastile prvi spomladanski dan, “Rokjesdag,” ko se na Nizozemskem tradicionalno oblečejo v krilo ali mini krilo, zaradi polemike pa so amsterdamske mestne oblasti uradno sporočile: “Ne obstaja nobena prepoved nošenja mini kril.” Dodali so, da spletno sporočilo ni bilo napisano zaradi morebitnih pritožb uporabnikov, ampak z namenom razjasnitve po internem pogovoru, poroča Corriere della Sera. Na neki nizozemski zasebni televiziji so pojasnili, da naj bi se ta interni razgovor nanašal na to, da je ena od uslužbenk nosila tako kratko krilo, da je bilo moč videti njeno zadnjico. Mestne oblasti so prav tako prek twitterja sporočile, da se morajo uslužbenci na delovnem mestu oblačiti primerno, reprezentativno in profesionalno, njim pa je prepuščeno, kako. V sporočilu so uporabili nizozemski izraz “netjes kleden”, kar dobesedno pomeni “snažno”, in uporaba tega izraza je že spet sprožila polemike, poroča Corriere della Sera.

Spletno uredništvo


Najbolj brano