Revolucija z “lego” trakom

Zakaj bi s kockami lego gradili le na vodoravni površini? Oblikovalca iz Južnoafriške republike sta si omislila novost, ki bo, kot vse kaže, popolnoma spremenila način ustvarjanja z najbolj priljubljeno igračo na svetu.

Lego svet se lahko s pomočjo samolepilnega traku nimuno loops preseli 
tudi na okensko šipo. Foto: Nimuno loops
Lego svet se lahko s pomočjo samolepilnega traku nimuno loops preseli tudi na okensko šipo. Foto: Nimuno loops

Ko sta se industrijska oblikovalca Anine Kirsten in Max Basler iz Cape Towna s svojo inovacijo prijavila za platformo za množično financiranje Iniegogo, niti v sanjah nista pričakovala takšnega odziva. Začetni cilj, zbrati 8000 ameriških dolarjev, nista le presegla, temveč sta ga skoraj 200-krat pomnožila do neverjetnih 1,5 milijona dolarjev podpore. Končni znesek bo zagotovo še višji, saj do izteka akcije manjkata še slaba dva tedna.

Izdelku, ki bo, kot kaže, prinesel revolucijo v igri s priljubljenimi kockami lego, sta nadela ime nimuno loops, čeprav se ga je že oprijelo poimenovanje lego lepilni trak (lego tape). Gre za samolepilni gumijast trak, ki ima profil lego kocke. Nalepite ga lahko na poljubno gladko površino ter tako s kockami gradite ne le na vodoravni površini, kot doslej, temveč tudi na navpični, ukrivljeni ali valoviti. Namestite ga lahko na steno, na okensko šipo, na hladilnik, omaro, na drugo igračo ali celo, kot šaljivo pokažeta oblikovalca v predstavitvenem videu - na umivalnik v kopalnici ali na gumijasto obrobo športnega obuvala. Iz rolice preprosto odrežete želeno dolžino traku in jo z zamenljivo samolepilno površino namestite - no, takorekoč kamorkoli - ter pustite prosto pot svojemu arhitekturnemu umu.

Čeprav si sprva nista upala zastaviti višjega cilja, sta že od začetka imela občutek, da sta se domislila nečesa zares velikega, je medijem zaupala Kirstenova. “Mislim, da je izdelek naletel na tako veliko zanimanje predvsem zato, ker smo vsi zrasli s kockami lego,” je dejala. Z baslerjem sta zamisel za nimuno loops dobila že pred letom dni in jo v zadnjih nekaj mesecih intenzivno razvijala do končnega izdelka.

Na platformi Indiegogo ga je s prispevki podprlo več kot 37.000 uporabnikov. Oblikovalski dvojec ima tako na voljo 1,5 milijona dolarjev za morebitne izboljšave prototipa ter za proizvodnjo in umestitev na trg. Do distributerjev in nato do končnih uporabnikov naj bi nimuno loops po napovedih Kirstenove prišel do poletja. “Moji možgani kar težko dojamejo, da sva uspela zbrati toliko denarja,” je dejala za enega izmed ameriških medijev.

ILONA DOLENC


Najbolj brano