Najbolj brano: Idriji grozi potop

Najbolj brani članki minulega tedna.

 Foto: Saša Dragoš
Foto: Saša Dragoš

Idrijčani imajo največ tri leta časa, da se izselijo ...

Vlada je z rebalansom iz državnega proračuna umaknila ves denar za vzdrževanje nepotopljenega dela rudnika živega srebra. Še drugič v času krize so v Idriji soočeni z možnostjo katastrofe. Tokrat se zdi poteza bolj zlovešča, saj je vlada odločena “varčevati” ne glede na škodo, ki se je v primeru potopitve Unescovega mesta niti ne bo dalo izračunati.

Policisti so trkali pri zakonskem paru, doma v Novi Gorici

Na dan počasi prihajajo nekatere podrobnosti o tem, kaj naj bi se v resnici dogajalo z domnevnim ponarejanjem referendumskih podpisov, ki ga preiskujejo novogoriški policisti. V SDS so se na včerajšnje poročanje odzvali medlo. Podpise bi morda res lahko nekdo ponaredil, a stranka žal nima možnosti preverjanja istovetnosti oseb, ki se vpišejo na seznam. Tudi če so nekateri podpisi sumljivi, pa jih je bilo tako ali tako več kot preveč in verodostojnost referendumske pobude ni ogrožena. Tako bi lahko povzeli stališča stranke SDS, kjer niso neposredno potrdili vpletenosti stranke v zadevo.

Izkušnja za vse življenje

Odprt zlom golenice in gležnja na levi nogi ter odprt zlom stegnenice in kolena na desni nogi.Hude bolečine, ki jih je podžigal tudi strah, ali bo sploh lahko še hodil. In čeprav ga čaka dolgotrajna rehabilitacija, je 27-letni Matej Durakovič iz Sv. Antona hvaležen, da jo je v verižnem trčenju pri Postojni konec lanskega leta še dobro odnesel. “Kosti se bodo že zacelile. Važno je, da sem živ,” pravi.

Gorivo po eni cevi ven, po drugi noter

V četrtek zjutraj je 29-letnik iz okolice Ilirske Bistrice iz cisterne pravilno spustil cev v podzemni rezervoar bencinskega servisa, ob praznjenju cisterne pa je z drugo cevjo vlekel dizelsko gorivo v rezervoar tovornjaka. Na Bistriškem so v povezavi s tatvino včeraj opravljali tudi hišne preiskave.

Kako otrok vzbudi pozornost? Tako, da postane delinkvent.

S prijazno vzgojo, ki se odreka kaznim in avtoriteti, otrokom odrekamo možnost, da bi odrasli, in ustvarjamo posameznike, ki se posvečajo zgolj in samo lastnemu ugodju ter v okolju iščejo aplavz, občudovanje in potrjevanje veličastne podobe, ki jo imajo o sebi. Takšni otroci igrajo družbeno igro, ki je odrasli ne razumejo in je predvsem ne obvladajo. To se je zgodilo v Desklah in s podobnimi zgodbami se neuspešno spopadajo učitelji po vsej državi. Antropologinja, predavateljica na mariborski filozofski fakulteti in ljubljanski fakulteti za družbene vede Vesna Vuk Godina je prepričana, da se bo ta vzgojna paradigma spremenila šele, ko se bo končal potrošniški kapitalizem. Torej sistem, ki tako vzgojene ljudi potrebuje.


Najbolj brano