Rokometaši Kopra premagali Krko z 32:27 (13:13)

Rokometaši Kopra 2013 so v tekmi 9. kroga lige NLB premagali novomeško Krko z 32:27 (13:13).

KOPER > Koprčani se po medlem uvodu v sezono počasi pobirajo in vzpenjajo po lestvici. V domači Bonifiki so dosegli četrto zmago in se po številu točk izenačili z osmoljenci današnje medsebojne tekme.

Prvi polčas je minil v enakovredni predstavi. Primorci so si v 21. minuti resda priigrali tri gole prednosti (11:8), a so Dolenjci dokaj hitro nevtralizirali zaostanek in sedem minut kasneje izenačili na 12:12.

Arena Bonifika, gledalcev 1000, sodnika: Dejan in Igor Ivančič (oba Gorišnica). Koper 2013: Haseljić, Kocjančič, Postogna, Grzentič 9, Krečič 3, Matijaševič 4, Konjević, Smolnik 2 (1), Sokolič 4, Guček, Zugan 3, Marič 4, Planinc 1, Stopar, Bratkovič 2. Krka: Tomić, Imperl, L. Rašo 3, Bevec, Didovič 4, Okleščen 3, Pršina 3, Irman 2, Jakše 1, Klemenčič, D. Rašo 1, Batagelj, Papež 9 (4), Kukman, Matko, Florjančič 1. Sedemmetrovke: Koper 2013 3 (1), Krka 5 (4). Izključitve: Koper 2013 10, Krka 10 minut. Rdeči karton: /.

Druga polovica tekme je bila preslikava prvega, Koprčani in Novomeščani so se gnali do skrajnih meja in pokazali izjemno željo. Vseskozi je bilo izenačeno, ekipi sta se neprestano izmenjavali v vodstvu, prvo prednost dveh golov pa si je priigrala domača ekipa v 50. minuti, ko je Nejc Planinc zadel za vodstvo s 24:22.

A tekma ni bila odločena, rokometaši iz dolenjske prestolnice so skušali ujeti gostitelje, ki so v končnici prikazali najbolj zrelo predstavo. Po golih Nina Grzentiča, Marka Matijaševića in Žige Smolnika so v 56. minuti prvič na dvoboju povedli za štiri gole (29:25) ter s preudarno igro odbili vse napade svojih tekmecev.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Nino Grzentič, v gostujoči Jernej Papež, oba sta dosegla po devet golov.

Novomeška zasedba bo v prihodnjem krogu v sredo, 14. novembra, gostila Celje Pivovarno Laško, koprska pa bo v soboto, 17. novembra, gostila Koper 2013.