Sprehod skozi Hardek

Rokometaši koprskega Cimosa so v 11. krogu 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali ormoški Jeruzalem s 35:24 (18:12).

V vratih Cimosa je blestel Jure Vran

ORMOŽ> Koprčani so se sprehodili skozi dvorano Hardek.

Cimos: Vran, Škof, Dobelšek, Grzentić 2, Brumen 10 (5), Bombač 6, T. Poklar, Krivokapić, N. Poklar, Hrastnik 4, Konečnik, Rapotec 1, Gavranović 2, Bundalo 3, Bošković 5, Osmajić 2. Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 8 (3), Cimos Koper 6 (5). Izključitve: Jeruzalem Ormož 4, Cimos Koper 2 minuti.

Zanesljivo so dosegli novo zmago, že deveto v državnem prvenstvu, medtem ko so Ormožani doživeli osmi poraz.

Gostitelji so se favoriziranim gostom enakovredno upirali le v uvodnih minutah, po izidu 4:4 pa so na igrišču zagospodarili izbranci gostujočega trenerja Fredija Radojkoviča. Na veliki odmor so odšli s prednostjo šestih golov, na koncu pa slavili s +11.

Blestel je vratar Jure Vran, ki je zaustavil kar pet od osmih kazenskih strelov s sedmih metrov, skupno pa je na tekmi zbral 13 obramb. V napadu je bil najbolj učinkovit Matjaž Brumen, ki je dosegel deset golov, pri gostiteljih pa sta Aleš Šišmanović in Jaša Rajšp prispevala po pet golov.