Po zimskem premoru so se na parket vrnili rokometaši v elitni slovenski ligi. Izolani so bili v Celju nemočni. Pirančanke in Koprčanke tekem niso odigrale, v drugi ligi so Hrpeljci slavili v sosedskem derbiju, Koprčani pa v dvoboju za vrh lestvice.

Tilen Sokolič (z žogo) je dobro povezoval koprsko igro v dvoboju proti Črnomlju Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Tilen Sokolič (z žogo) je dobro povezoval koprsko igro v dvoboju proti Črnomlju Foto: Tomaž Primožič/Fpa

1. A DRL moški

19. krog - Celje PL : Istrabenz plini Izola 35:20 (15:10), Jer. Ormož : Ribnica RH 26:28 (14:11), Krka : Maribor Branik 24:32 (14:17), Trimo : Sevnica 25:18 (15:11), Gorenje : Krško 36:17 (18:10); preloženo - Slovan : Sviš.

Par 20. kroga (8. februarja) - Istrabenz plini Izola : Trimo.

Celje PL : Istrabenz plini Izola 35:20 (15:10)

V prvem krogu drugega kroga lige prvakinj je Krim Mercator doma premagal Larvik s 24:18 (12:10). Penezićeva je dosegla sedem golov, Menea pa štiri.

CELJE > Dvorana Zlatorog, gledalcev 230, sodnika: Deržek (Ajdovščina) in Nahtigal (Ljubljana).

Celje PL: Lesjak, Skok 15 obramb, Blagotinšek 1, Mlakar 4, Marguč 8 (4), Žuran 5, Janc 2, Razgor 1, Ranevski, Skube 3, Poteko 3, Slišković 2, Potočnik 1, Čavor 1, Lekai 1, Žvižej 2 (1). Trener: Branko Tamše.

Istrabenz plini: Gregorič 2 obrambi, R. Jelovčan 5 obr., Kević 1 obr., Jurić 4, Vidali, Stepančić, Kojić, Markežič, Čosić 5, Markovič, Vuković, Smolnik 8 (3), Rončević 1, Vidic 2. Trener: Borut Hren.

7m: Celje PL 5 (5), Istrabenz plini 3 (3); izključitve: Celje PL 12, Istrabenz plini 6.

Dokler so imeli moči, so se Izolani solidno zoperstavljali udeležencem lige prvakov, nato pa hitrega ritma domačega moštva niso zmogli več slediti. Gostitelji so odločno začeli, tako da je trener Borut Hren že v osmi minuti (5:1) moral izkoristiti minuto odmora. To je Primorcem pomagalo in do konca prvega dela so igrali praktično “gol za gol”.

V drugem delu so še znižali na 16:11, sledilo pa je pet zaporednih zadetkov Celjanov, po golu Elvina Čosića pa še štiri in resnega odpora je bila praktično konec. Nato so na obeh straneh zaigrali rokometaši, ki imajo manjšo minutažo, razmerja na igrišču pa se niso spremenila, saj so Celjani večino zadetkov dosegali iz nasprotnih napadov. Pri Izolanih je izstopal predvsem Žiga Smolnik. DES

1. A DRL ženske

16. krog - Naklo PT : Krka 24:30, Mlinotest : Žalec 25:29; tekme Celjske mesnine : Piran, Žurd Fikon : Tenzor DP in Gen I : Veplas so bile zaradi slabega vremena preložene.

Mlinotest : Žalec 25:29 (14:16)

AJDOVŠČINA > Rokometašice Mlinotesta so klonile pred Žalčankami, ki so večji del tekme imele rahlo rezultatsko pobudo. Gostiteljice so še izenačile na 21, nato pa so gostje na krilih neustavljive Jasne Turnšek, ki je dosegla kar 17 zadetkov, dokončno ušle. Strelke za Mlinotest: Rojc 8, Svetik 1, Jonovič 2, Cajko 2, Ferfolja 6, Schuster 4, Terčič 2.

ASO

2. DRL moški

14. krog - Koper 2013 : Črnomelj 32:26, Jadran HK : Mitol 26:18, Arcont : Škofljica 27:27; jutri - Krim : Ajdovščina. Vodi Koper 2013 26, Škofljica 23, Črnomelj 21 ..., 7. Ajdovščina 15, 8. Jadran HK 14 ..., 12. Mitol 6 ...

Koper 2013 : Črnomelj 32:26 (17:16)

KOPER > Derbi prvega kroga drugega dela drugoligaškega prvenstva je pripadel Koprčanom, ki so s tem naredili velik korak k napredovanju. Končni rezultat ne ustreza povsem dogodkom na parketu, saj je razlika glede na potek srečanja previsoka. Belokrajnci, ki so Koprčanom v prvem krogu zadali edini poraz, so se izkazali kot ekipa z glavo in repom. Primorcem so pretili do 50. minute, ko je bilo le 23:22. Tedaj pa sta Uroš Rapotec in Grega Krečič z zaporednimi zadetki odločila zmagovalca. Za Koprčane so zadeli: Rapotec 7, Gorela, Sokolič in Bratkovič po 5, Gašperšič 4, Krečič in Dobrila po 2, Vlah in Velkavrh po 1. Pri gostih sta bila najbolj učinkovita krožni napadalec Klemen Bahor (6) in Rudi Slobodnik (4), ki je lani igral za Izolo. DES

Jadran 2009 : Mitol 26:18 (12:8)

HRPELJE > V brkinsko-kraškem derbiju so domači po treh mesecih ponovno vknjižili dve točki. Kot se za sosedski obračun spodobi, se je tekma začela živčno. Domači vratar Žnebelj je do 10. minute ubranil štiri sedemmetrovke, ekipi pa sta težko dosegali zadetke. Domači so pred koncem prvega dela z dobro in borbeno obrambo prevzeli pobudo in v drugem polčasu še povečali prednost, čeprav so tudi izgubili precej žog. Za Jadran 2009 HK so največ zadetkov dosegli Peter Hrvatin 11, Valenčič 4, Kašca in J. Poles 3, za Mitol pa Semin Mahmič 6, Tadej Krmac in Jaša Cotič 3.