Piran prvi zaustavil Veplas

Igralke Veplasa so nanizale šest zmag, v Luciji pa so bile že na pragu poraza. Ajdovke so bile po pričakovanju močnejše od zadnjeuvrščenih Ptujčank.

Polona Barič (v modrem dresu) je najučinkovitejša strelka pri Pirančankah Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Polona Barič (v modrem dresu) je najučinkovitejša strelka pri Pirančankah Foto: Tomaž Primožič/Fpa

1. A DRL moški

11. krog - Celje PL : Maribor Branik 25:22 (15:13), Gorenje : Krka 37:24 (17:10), Trimo : SVIŠ 24:18 (15:8), Slovan : Ribnica RH 28:29 (14:15), Jer. Ormož : Krško 32:29 (15:13), Sevnica : Istrabenz plini Izola 25:22 (11:11).

Par 12. kroga (sobota, 23. novembra) - Ribnica Riko hiše : Istrabenz plini Izola.

1. A DRL ženske

8. krog - Celjske mesnine : ŽURD Fikon Koper 22:19 (12:10), Naklo Peko : Zelene d. Žalec 25:40, Piran : Veplas Velenje 23:23 (14:10), Mlinotest Ajdovščina : Tenzor Ptuj 36:24 (20:10).

Vrstni red - Veplas (-1 tekma) in Celjske mesnine 13, Gen-I Zagorje 12 (-2), Zelene d. Žalec in Krka (-1) 10 , Piran in Mlinotest Ajdovščina 7, ŽURD Fikon Koper 4, Naklo Peko in Tenzor Ptuj 0.

Piran : Veplas 23:23 (14:10)

LUCIJA > Pirančanke so z dobro igro v obrambi vodile večji del srečanja, vendar so imele v napadu težave. Zunanje igralke niso bile na pričakovani ravni, njihovi streli so bili nenatančni. Ko so gostje tesneje pokrile strelko devetih zadetkov Polono Barič, so se približale in izenačile na 20:20. Med učinkovitejšimi igralkami domačih sta bili še Valentina Panger (5) in Manuela Hrnjić (4).

Mlinotest : Ptuj 36:24 (20:10)

AJDOVŠČINA > Mlinotest najslabši ekipi v ligi že od prve minute ni dovolil upanja na preobrat. Začetno vodstvo 4:0 je že napovedalo, kako se bo tekma razvijala. Vrstile so se prestrežene žoge in goli Ajdovk iz protinapadov. Ista slika se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, ko je prednost pred nebogljenimi Ptujčankami le še rasla. Za nekaj napetosti je poskrbel le grd padec Tare Jonović z glavo ob parket po prekršku obrambe gostij. S sumom na pretres možganov so jo odnesli z igrišča. Za Mlinotest so največ zadetkov dosegle: Ferfolja in Schuster po 7, Svetik 6, Čermelj 5. IM

Celjske mesnine : ŽURD Fikon KP 22:19 (12:10)

CELJE > Koprčanke so prikazale dobro obrambo in zahvaljujoč temu so bile večji del tekme enakovredne favoriziranim Celjankam. V 53. minuti je bil izid 19:18, do konca pa so gostiteljice zadele še trikrat, gostje pa samo enkrat. Končnico srečanja so Koprčanke morale igrati brez poškodovane Veronike Leški, ki je bila s štirimi zadetki ob Evi Zorko najboljša strelka ekipe. BK

2. DRL moški

7. krog - Grča Kočevje : Ajdovščina 26:39 (14:19), Koper 2013 : Alples Železniki 38:25 (17:15; Rapotec 9, Velkavrh 7, Bratkovič 5), Jadran 2009 : Krim-Olimpija 27:30 (15:17; J. Poles 6, Kašca in Hrvatin 5), Mitol Sežana : Rudar 25:31 (13:18; Cotič 9).

Vrstni red - Črnomelj in Rudar po 14, Koper 2013 in Škofljica po 12, Brežice 10, Ajdovščina in Jadran 2009 po 8 ... Mitol 4 ...