Ose ugnale Izolane

Rokometaši Istrabenza Plinov Izole so v 18. krogu 1. NLB Leasing lige izgubili proti velenjskemu Gorenju z 22:33 (12:15).

Rokometaši Istrabenza Plinov Izole so v 18. krogu 1. NLB Leasing lige izgubili proti velenjskemu Gorenju z 22:33  Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Rokometaši Istrabenza Plinov Izole so v 18. krogu 1. NLB Leasing lige izgubili proti velenjskemu Gorenju z 22:33  Foto: Tomaž Primožič/Fpa

IZOLA > Velenjčani so v Izoli potrdili prvo mesto na lestvici in tako z novo, 17. prvenstveno zmago uspešno končali leto 2013. Na premor odhajajo s tremi točkami pred Celjani, na drugi strani pa Izolani po 12. porazu zasedajo deseto mesto.

Sproščeni gostitelji so v prvem polčasu favoriziranim gostom povzročali kar precej preglavic. Toda v drugem polčasu so ose v nekaj minutah z dobro obrambo stvari postavile na pričakovano mesto.

Mario Šoštarič je po protinapadih rešetal mrežo domačih in z delnim izidom 10:3 so ose tekmo petnajst minut pred koncem tudi odločile (16:26).

Pri domačih je bil s šestimi goli najučinkovitejši Peter Božič, pri Velenjčanih pa Klemen Cehte z osmimi zadetki.

V februarskem 19. krogu Izolčane čaka gostovanje v Celju, Velenjčani pa bodo gostili Krčane.

Športna dvorana, gledalcev 500, sodnika: Deržek (Ajdovščina) in Backović (Ljubljana).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič, Vidali, Božič 6, Stepančič 3, Brečko 5, Grlj, Čosić 4, Kočevar, Jelovčan, Smolnik 2, Markežič, Kevič, Matijaševič 2, Vidic.

Gorenje Velenje: Taletovič, N. Cehte 2, Medved 1, S. Burić, B. Burić, Brglez, K. Cehte 8, Skube 1, Golčar 3, Šoštarič 7, Papež 4, Vrečar 4, Gams, Nosan 1, Oštir, Dujmovič 2.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 5 (2), Gorenje 4 (3).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 16, Gorenje 14 minut.

Rdeči kartoni: Vidali (25.), Smolnik (48.), Gams (50.).'