Odlična končnica Pirančank

Izolani so morali priznati, da so bili Ormožani tokrat boljši od njih in bodo zato tudi bolje uvrščeni. Pirančanke so za konec sezone na gostovanju premagale Veplas, ki je na lestvici pred njimi. V končnici so zbrale pet zmag ob enem samem porazu.

Pirančanke so v končnici zbrale pet zmag ob enem samem porazu. Poleg tega imajo v skoraj enaki zasedbi še vedno možnosti za naslov mladinskih državnih prvakinj. (fotografija je iz arhiva) Foto: Boĺˇtjan Bensa
Pirančanke so v končnici zbrale pet zmag ob enem samem porazu. Poleg tega imajo v skoraj enaki zasedbi še vedno možnosti za naslov mladinskih državnih prvakinj. (fotografija je iz arhiva) Foto: Boĺˇtjan Bensa

Istrabenz plini : Jeruzalem 24:26 (11:12)

IZOLA> Dvorana v Kraški ulici, gledalcev 300, sodnika Cvetko in Kavalar (Celje).

Istrabenz plini Izola: Gregorič (3 obrambe), Kevič (7 obr.), Ponikvar, Jurič 5, Dolenc, Božič 6 (4), Zorič-Stepančič 1, Kojić 1, Bubnič, Gorela 3, Čebokli 1, Vukovič 1, Fidel 1, Smolnik 5, Lukežič. Trener: Vlado Hrvatin.

Jeruzalem Ormož: Jelen (6 obr.), Belec (7 obr.), Korpar 2, Krabonja 2, Rajšp, Hrastnik, Radujkovič 1, Čudič 6 (2), Špiljak, Sok 2, Cingesar 4, Žuran, Kljajič 2, Šišmanovič 4. Trener: Saša Prapotnik.

Sedemmetrovke - IP Izola 4 (4), J. Ormož 2 (2); izključitve - IP Izola 2, J. Ormož 4.

V prestižnem dvoboju za končno deveto mesto v prvi SRL so bolje začeli gostje iz Ormoža, ki so v 20. minuti vodili z 9:5. V naslednjih sedmih minutah so pet zaporednih zadetkov dosegli Izolani, od tega tri Peter Božič (dva sicer s sedmih metrov). Razlika do konca ni več presegla dveh zadetkov. Izid je bil nazadnje izenačen na 23:23 v 55. minuti. V končnici so imeli gostje več moči in zbranosti, domačim pa se je poznala krajša klop. Poleg dlje poškodovanih Elvina Čosića in Boštjana Špegla nista mogla igrati niti Jure Jelovčan in Grega Apat. V zadnjih petih minutah sta Bojan Čudič in Aleš Šišmanovič dosegla dva zadetka za goste, Kristjan Jurič je znižal zaostanek domačih, v zadnji minuti pa je Darko Cingesar postavil končni izid.

Poraz najbrž pomeni, da bodo Ormožani na koncu deveti, gostitelji pa deseti, a je to le statistična podrobnost. O tem, da boj ni bil zelo napet, priča tudi podatek, da sta sodnika dosodila le tri izključitve za dve minuti. Izolski rokometaši so svoj cilj, obstanek v ligi, dosegli že pred dvema tednoma. BK

Veplas : Piran 33:34 (19:21)

VELENJE> Pirančanke so za konec sezone na gostovanju premagale Veplas, ki je na lestvici pred njimi. Mlada ekipa je skozi sezono dozorela in v končnici zbrala pet zmag ob enem samem porazu. Poleg tega imajo Pirančanke v skoraj enaki zasedbi še vedno možnosti za naslov mladinskih državnih prvakinj. V Velenju so gostje skoraj ves čas vodile, v prvem delu tudi za štiri gole. V drugem delu so gostiteljice samo dvakrat izenačile. Med Pirančankami se je z devetimi zadetki iz igre izkazala kadetinja Andreja Kovačič. Zadele so še: Atanasova 8, Čehić 6, Barič in Panger po 4. BK

Mlinotest : Celje 30:36 (13:19)

AJDOVŠČINA> Zvesti domači navijači so sredi drugega polčasa pri izidu 25:25 še upali, da bodo Ajdovke naredile preobrat in osvojile končno sedmo mesto v državnem prvenstvu, vendar so v končnici gostje potrdile, to, kar so dosegale med sezono, v kateri so bile pač korak pred Ajdovkami. Te se bodo morale letos zadovoljiti z osmim mestom, kar pa je vendarle v okviru klubskih ciljev. V ekipi trenerja Branka Lebana je bila z desetimi goli najučinkovitejša Suzana Groff. Poleg nje so mrežo zatresle: Mrmolja 7, Marjanović 5, Harej 2, Kavčič, Pugelj, Kovač, Stres, Ferfolja in Brecelj po 1. IM