Mlinotest splezal iz prepada

Sobotni ženski primorski prvoligaški rokometni derbi v Ajdovščini je do končnice kazal na nadaljevanje prevlade Pirančank, a je Mlinotest v finišu prišel do preobrata in po zaslugi vratarke Sandre Srečković ubranil zmago.

1. A DRL moški

6. krog - Jeruzalem Ormož : Celje PL 19:35, SVIŠ : Maribor Branik 18:34, Sevnica : Gorenje 28:43 (tekme so bile v sredo), Ribnica RH : Trimo 29:26 (16:13), Krško : Krka 25:25 (12:15), Istrabenz plini Izola : Slovan 26:25 (13:14).

7. krog (nedelja, 20. oktobra) - Gorenje Velenje : Istrabenz plini Izola.

1. A DRL ženske

4. krog, ostali izidi - Tenzor Ptuj : Krka 20:29, Naklo Tržič : Gen I Zagorje 21:45.

Vrstni red - Gen I in Veplas po 8, Celjske mesnine in Krka po 5, Piran in Mlinotest po 4, Žalec in Žurd Fikon po 2, T. Ptuj in N. Tržič po 0.

Mlinotest : Piran 25:24 (12:15)

AJDOVŠČINA > Dvorana Police, gledalcev 150, sodnika Košir in Sintič.

Mlinotest: Srečković 8 obramb, Bratina, Boštjančič, Polanc, Čermelj 2, Rojc 5, Svetik 6, Jonović, Bajc, Čajko 3, Ferfolja 1, Schuster 1, Brecelj 1, Terčič 3. Trener: Branko Leban.

Piran: Kraja 2 obrambi, Petek 7 obramb, Tutnjić, Kranjc 3, Panger 4, Levačič, Barič 8, Milaković 4, Jagurdžija l, Mattica, Bužekijan. Trener: Dalija Erceg.

Izključitve: Mlinotest 10 minut, Piran 8; sedemmetrovke - Mlinotest 2:1, Piran 5:5.

Uvodni primorski derbi sezone v ajdovski dvorani Police je prinesel vse, kar so si ljubitelji rokometa lahko želeli: sicer ne prav zasedene tribune, a bučne navijače, izenačeno igro in preobrat na koncu, po katerem so se veselili domačini.

Mlinotest je tekmo začel s kompleksom Pirana, ki ga v novejši prvoligaški zgodovini nikakor ni uspel premagati. Tudi tokrat je dolgo kazalo tako. Gostje so s hitro in kombinatorno igro povedle s 3:0, v prvem polčasu pa se je prednost Pirana sukala med dvema in štirimi goli. Domači trener Branko Leban je razvoj tekme komentiral takole: “Začeli smo v krču, saj smo doslej dosegli le eno zmago. Igra Pirana nam ni ustrezala, ker imamo višje igralke, ki so težko sledile hitri igri gostij. Preobrat smo dosegli v zadnjih 15 minutah z zaostritvijo obrambe.”

Kmalu po začetku drugega polčasa se je pokazalo, da Pirančanke začetnega tempa ne morejo zdržati. Zaradi bolezni kratka klop in odsotnost obeh glavnih krilnih igralk so gostjam zožili manevrski prostor. Ajdovke so se hitro približale (14:15), a je bilo v 48. minuti spet 20:24. Minuta odmora trenerja Branka Lebana je ustavila nalet Pirana. Ajdovke so povsem ustavile prvo piransko strelko Polono Barič, nizale protinapade in začele preobrat. V 57. minuti je Špela Ferfolja priborila Ajdovkam prvo vodstvo na tekmi. Sledil je festival zapravljenih priložnosti na obeh straneh. Zadnjo so sekundo pred koncem tekme imele Pirančanke. Amina Jagurdžija je prišla do neoviranega strela za zmago, a je njeno žogo mojstrsko odbila domača vratarka Sandra Srečković.

Razočaranje pri gostjah je bilo veliko, kapetanka Valentina Panger pa je o padcu svoje ekipe povedala: “Res je škoda, da nismo ubranile prednosti. V zadnjih desetih minutah je bilo preveč napak, zgrešenih strelov in nekaj smole z vratnicami.”

IGOR MUŠIČ

Žurd Fikon : Veplas Velenje 19:33 (11:16)

KOPER > Nasprotnik iz Velenja, ki s polnim izkupičkom ostaja na prvem mestu, je bil za novinke v ligi previsoka ovira. Po izenačenem začetku so gostje z delnim izidom 4:0 povedle s 7:4 in domače jih niso več ujele. Vseeno so držale priključek vse do rezultata 21:17, ko so zapravile dve lepi priložnosti in dovolile gostjam, da pobegnejo. “Poraz je bil pričakovan, saj so Velenjčanke stabilen prvoligaš. Tudi večji del tekme smo igrali zelo dobro in držali korak z njimi, moti pa me, da smo v končnici popustili,” je po tekmi povedal trener Žurda Igor Poklar. Za gostje je Lara Hrnčič zadela desetkrat, medtem ko je pri domačih Tina Bajič dosegla 5 golov, Veronika Leški in Eva Zorko po 4, Anja Argenti 3, Vasja Udovič 2 in Kristina Petrinja 1.

ELVIS ŠTADER

Druga DRL moški

3. krog - Škofljica : Krim Olimpija 33:22, Rudar : Pomurje 31:19, Ajdovščina : Alples 31:28, Brežice : Grča 38:15, Koper 2013 : Arcont 35:22 (16:6; Gorela 7, Rapotec 5, Krečič, Ravlija in Gašperšič po 4), Črnomelj : Jadran 2009 HK 31:26. Vrstni red - Brežice, Rudar, Ajdovščina in Črnomelj po 6, Koper 2013, Jadran 2009 in Škofljica po 4 ... Mitol 0.