Izolanom peta zmaga

Rokometaši Istrabenz plinov Izole so v 6. krogu končnice 1. NLB Leasing lige (skupina od 7. do 12. mesta) premagali novomeško Krko z 29:25 (11:12). Rokometaši iz Izole so dosegli peto zmago v končnici za obstanek, Novomeščani pa doživeli peti poraz.

IZOLA > V prvem in večji del drugega polčasa je bila tekma negotova in izenačena.

Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika: Klančar in Perazanović (oba Ribnica). Istrabenz Plini Izola: Gregorič, R. Jelovčan, Kević, Jurič 3, Vidali, Božič 7 (3), Kojić 1, Bubnić, Čosić 7, Redžić, Vuković, Smolnik 9, Zorič-Stepančič 2, Rončević, Matijaševič, Vidic. Krka: Štangelj, Grubar, Zaponšek, Jurečič 3, Suholežnik, Lavrič, Didovič 2, Okleščen 4, Maričič, Irman 1, Furdi, Orlič, Cvikl 3 (1), Potić 3, Adamčič 1, Klobčar 7 (2). Sedemmetrovke: Istrabenz plini Izola 5 (3), Krka 4 (3). Izključitve: Istrabenz plini Izola 10, Krka 8 minut. Rdeč karton: /.

V 50. minuti je bilo 20:20, v zadnjih desetih minutah pa so izbranci domačega trenerja Boruta Hrena vendarle strli odpor tekmecev iz dolenjske prestolnice.

V domači ekipi so blesteli Žiga Smolnik, Peter Božič in Elvin Čosić, ki so dosegli 23 od skupno 29 golov, najbolj učinkovit pa je bil Smolnik z devetimi zadetki. V poraženi ekipi je Mitja Klobčar dosegel sedem golov.

Izolska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila ormoški Jeruzalem, novomeška pa Sviš Ivančno Gorico. Obe tekmi bosta v sredo, 30. aprila.