Izolanke vzele skalp oslabljeni Olimpiji

Izolanke so drugič zapored zmagale. Izkoristile so finančno krizo Olimpije, ki je ostala brez najboljših igralk.

1. A DRL ženske

Ostali izidi 12. kroga - Žalec : Zagorje 23:32, Celje : Ptuj 29:28, Krim : Mlinotest 53:25 (odigrana 22. decembra). Vnaprej odigrana tekma 13. kroga - Krka : Mlinotest 31:19 (15:10). Vodi Krim M. 26, Zagorje 18 ... C. Izola 8, Mlinotest 6, Piran 4.

Olimpija : Casino Izola 29:30 (13:14)

LJUBLJANA> Gostje so pri izidu 23:25 nepričakovano popustile. Zmagovalec je bil odločen v zadnji minuti, ko je Sandra Srečkovič pri 29:29 ubranila najstrožjo kazen, Izolanke pa so iz protinapada dosegle zmagoviti zadetek. Dobro je branila Kristina Hozjan, najboljše strelke so bile: Barič (14), Barišič 4, Argenti, Benčič po 3, Đerđaj, Atanasova po 2 in Djuranovič, Bajič po 1. BV

Veplas Velenje : Piran 26:25 (13:9)

VELENJE> Zmaga je po napeti končnici pripadla gostiteljicam. V 39. minuti je bilo 19:12. Med 46. in 56. so Primorke z delnim izidom 1:7 izenačile na 23:23, Velenjskim zadetkom sta sledili Nevenka Milakovič in Pia Ugrin, za tretje izenačenje je zmanjkalo časa. Strelke za Piran: Tutnjič 7 (2), Gobbo 6, Ugrin 5 (1), Krajnc 2, Milakovič in Čvorak po 1. ŠR

Krka : Ajdovščina 31:19 (15:10)

NOVO MESTO > Gostje so do sredine drugega polčasa še držale stik s favoritinjami, v končnici pa so jim povsem pošle moči. Strelke za Mlinotest: Grof 2, Mermolja 5, Harej 2, Kavčič 2, Pugelj 3, Žižmond 1, Brecelj 1, Udovič 3. IM