Izolani proti Ormožu le z mladinci

Izolski rokometaši so v Prlekiji gostovali le z mladinci, posledica pa je visok poraz. Piran in Mlinotest sta pričakovano zmagala v gosteh.

Igralka Mlinotesta Špela Ferfolja (z žogo) je bila najboljša strelka na dvoboju z  Naklim Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Igralka Mlinotesta Špela Ferfolja (z žogo) je bila najboljša strelka na dvoboju z Naklim Foto: Tomaž Primožič/Fpa

1. A DRL moški

Od 7. do 12. mesta, 2. krog - Jeruzalem Ormož : Istrabenz plini Izola 45:20 (25:5), SVIŠ : Krka 28:24 (14:11), Krško : Slovan 33:29 (16:14)

Tekma 3. kroga (petek, 28. marca) - Istrabenz plini Izola : SVIŠ.

Jer. Ormož : Istrabenz plini Izola 45:20 (25:5)

ORMOŽ > Dvorana na Hardeku, gledalcev 100, sodnika Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Jeruzalem Ormož: Žuran (11 obramb), T. Cvetko (4 obr.), Poznič 6, Kolmančič 6 (1), Bogadi 7, Radujković, Čudič 1 (1), Gregorc 4, Šišmanovič 4, Mesarić 5, Rajšp 4, Peček 6, Kirič 2 (2). Trener: Saša Prapotnik.

Istrabenz plini Izola: Jelovčan (9 o.), Sichich 1, Vidali 2, Kevič 2, Brečko 5, Kočevar 2, Marinkovič 3, Skomina 1, Gomezelj 4. Trener: Borut Hren.

Sedemmetrovke - Ormož 5 (4), Istrabenz p. 2 (0); izključitve - Ormož 4, Istrabenz plini 0.

Glede na kader, s katerim so Izolani pripotovali v Prlekijo, visok poraz ne predstavlja presenečenja. V njihovih vrstah je manjkala več kot deseterica rokometašev. Od članov prve ekipe sta zaigrala le izkušenejša vratarja Rok Jelovčan in Dragan Kevič, s tem, da je slednji igral v vlogi krožnega napadalca. Ob njiju so igrali le še mladinci in kadeti, ki se niso zmogli resno upirati domači ekipi. Predvsem v prvem polčasu so bili povsem nemočni, v drugem, ko so tudi v domači vrsti zaigrali mlajši rokometaši, pa niso bili več tako nebogljeni. Tako so drugi polčas izgubili le s 15:20. V klubu so pojasnili, da je razlog za odsotnosti splet nesrečnih okoliščin. David Stepančič Zorič in Amel Redžić sta se spet poškodovala, drugi igralci prvega moštva pa so imeli službene ali družinske obveznosti, zaradi katerih niso mogli igrati. BK

1. A DRL ženske

Od 6. do 10. mesta - 5. krog - Tenzor DP-Logik Ptuj : Piran 32:36 (13:17), Naklo Peko Tržič : Mlinotest Ajdovščina 24:26 (13:17); vrstni red - Piran 24, Mlinotest Ajdovščina 22, ŽURD Fikon Koper 11, Naklo P. in Tenzor P. 4.

Tenzor DP : Piran 32:36

PTUJ > Pirančanke so na Štajerskem vknjižile novo zmago. Vodile so vso tekmo, a si nikoli niso priborile več kot pet golov prednosti. Trenerka Dalija Erceg je tokrat ponudila priložnost mlajšim igralkam, saj izkušeni Polona Barič in Valentina Panger nista vstopili v igro. Vseeno so Primorke prikazale več znanja. V 53. minuti so Ptujčanke znižale na 29:31, a sta Lea Krajnc in Nevenka Milakovič takoj zatrli njihove upe na preobrat. Strelke za Piran: Krajnc 10, Amina Jagurdžija in Milakovič po 7, Anja Mattica 5, Andreja Kovačič 4, Alin Unuk 3. Yvonne Petek je zbrala 13 obramb. DES

Naklo : Mlinotest 24:26 (12:9)

NAKLO > Ajdovske rokometašice so si z zmago zagotovile končno sedmo mesto v prvenstvu. Trener Branko Leban je tekmo v veliki meri izkoristil za kaljenje mlajšega dela ekipe, ki naj bi več dal v novi sezoni, kar so Gorenjke izkoristile za vodstvo v prvem polčasu. V zadnjih 20 minutah so Primorke le poskrbele za minimalno vodstvo in pričakovane točke.

Strelke za Mlinotest: Ferfolja 9, Schuster 6, Rojc 8, Čermelj 2, Svetik 1. IM

2. DRL moški

21. krog - Jadran : Radovljica 30:25, Koper : Pomurje 40:21, Mitol : Ajdovščina 24:24; vrstni red - 1. Koper 40, 2. Črnomelj 33 (tekma manj), 3. Škofljica 33, 4. Brežice 31... 6. Ajdovščina 26... 9. Jadran 18... 12 Mitol 10.