Izola po zmagi nad Ormožem na prvem mestu v skupini

Rokometaši Istrabenz Plinov Izole so v 7. krogu končnice 1. NLB Leasing lige (skupina od 7. do 12. mesta) premagali Jeruzalem Ormož z 32:26 (16:12). Z zmago so prišli na prvo mesto v tej skupini.

Z zmago nad Ormožem so izolski rokometaši prišli na prvo mesto v  skupini Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Z zmago nad Ormožem so izolski rokometaši prišli na prvo mesto v skupini Foto: Tomaž Primožič/Fpa

IZOLA > Izolani so v 7. krogu prišli še do šeste zmage.

Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje). Istrabenz Plini Izola: Kević, Jelovčan, Gregorič, Božič 11 (2), Zorič-Stepančič 3, Smolnik 6 (2), Jurič 6, Vukovič 2, Čosić 3, Kojić 1, Redžič, Markovič, Gomezelj. Jeruzalem Ormož: Cvetko, Belec, Kocbek 2, Peček 2, Kolmančič 2, Topolovec 2, Bogadi 3, Rajšp 3, Čudič 6 (1), Šišmanovič 5, Gregorc 1, Kirič. Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 5 (4), Jeruzalem Ormož 2 (1). Izključitve: Istrabenz Plini Izola 4, Jeruzalem Ormož 4 minute.

Ormož je s porazom, tretjim v končnici, zdrsnil na drugo mesto, na vrhu so zdaj prav Primorci.

Domači so bili v zaostanku do tretje minute (1:2), nato pa so zaigrali bolje in hitro prišli do prednosti štirih ali petih zadetkov. V uvodu drugega polčasa so Ormožanom zabili še štirikrat, rezultat pa je bil 20:12. Po golu gostov so znova zadeli trikrat, ko je semafor kazal 23:13, pa je bila tekma odločena. Jeruzalem je zaostanek med 47. in 51. minuto prepolovil, a so Izolani ostali dovolj zbrani, da so prišli do zmage.

Najboljši strelec tekme je bil Peter Božič z 11 goli, pri Jeruzalemu je Bojan Čudič zadel šestkrat.

Ormožani bodo tekmo 8. kroga igrali v soboto, 10. maja, ko bodo gostili Slovan, Izolčani bodo dan prej gostovali pri Svišu.