Istrabenz plini Izola s točko z Dolenjske

Istrabenz plini Izola so v Ivančni Gorici skoraj ves čas vodili, na koncu pa remizirali. Moške v prvi ligi čakata še dva kroga. Za primorske ženske rokometne klube se je sezona končala.

Istrabenz plini Izola so se  z Dolenjske vrnili s točko Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Istrabenz plini Izola so se z Dolenjske vrnili s točko Foto: Tomaž Primožič/Fpa

1. A DRL, od 7. do 12. mesta

8. krog - SVIŠ Ivančna Gorica : Istrabenz plini Izola 25:25 (12:15), Krško : Krka 21:20 (10:12), Jer. Ormož : Slovan 38:27.

9. krog (sobota, 17. maja) - Istrabenz plini Izola : Krško.

SVIŠ : Istrabenz plini Izola 25:25 (12:15)

IVANČNA GORICA > Dvorana OŠ Stična, gledalcev 150, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

SVIŠ Ivančna Gorica: Zavodnik 4 (1), Muhovec 2, S. Stopar 8 (2), Pekolj 3, Kalabić 2, Sašek 5, Sendelbah 1. Trener: Miloš Aksentijevič.

Istrabenz plini Izola: R. Jelovčan (22 obramb), Jurič 2, Vidali, Gomezelj, Čosić 5, Markovič, Lukežič, Redžić 5, Vuković 1, Smolnik 8 (2), Rončević 2, Kević, Vidic 2. Trener: Borut Hren.

Sedemmetrovke - SVIŠ 3 (3), Istrabenz P. 4 (2); izključiteve - SVIŠ 4, Istrabenz p. 4 minute.

Izolani so prvi povedli in z izjemo izenačenj na 2:2, 5:5 in 20:20 so bili v prednosti do zadnje minute srečanja. Nekajkrat so vodili za tri zadetke, na primer po koncu prvega dela in v 51. minuti. Še tri minute pred koncem tekme je bil izid 23:25. Zadnja dva zadetka je za dolenjsko ekipo dosegel levi zunanji igralec Simon Stopar, odločilnega iz sedemmetrovke ob igralcu več. SVIŠ, ki bi imel v primeru zmage bistveno večje možnosti za obstanek v prvi ligi, je imel nato še zadnji napad. Trajal je 35 sekund, a se je končal brez gola. Med posamezniki sta izstopala vratarja, pri domačih Vladimir Marjanovič, pri Istrabenz plinih pa Rok Jelovčan, ki je ubranil 22 strelov, tudi zadnjega na tekmi. BK

1. A DRL ženske za obstanek

Zadnji krog - Piran : Tenzor Ptuj 45:22 (23:12), Mlinotest : Naklo 37:26 (18:11)

Mlinotest : Naklo 37:26 (18:11)

AJDOVŠČINA > Rezultat zadnjega kroga ni bil pomemben za nobeno od moštev. Domači trener Branko Leban je kmalu po začetnem visokem vodstvu dal priložnost mlajšim igralkam, ki naj bi več dale v prihodnji sezoni, kar pa razmerja moči ni spremenilo.

Strelke za Ajdovščino: Lokar 1, Tripkovič 1, Čermelj 2, Rojc 12, Svetik 8, Čajko 3, Pipan 1, Ferfolja 3. Schuster 6. IM

Piran : Tenzor DP 45:22 (23:12)

PIRAN > Pirančanke so takoj povedle s 4:0 in z 8:2. Z agresivno obrambo so onemogočile igro Ptujčank ter s hitrimi protinapadi dosegale zadetke in višale razliko, ki je bila najvišja prav na koncu srečanja.

Strelke za Piran: Krajnc 4 (1), Kovačič 5, Panger 6, Levačič 2, Barič 10 (2), Šabič 1, Milakovič 7 (1), Jagurdžija 2, Unuk 7 (2), Mattica 1.