Dve ajdovski zmagi

Dve zmagi v najvišji ženski ligi je dober izkupiček treh primorskih klubov. Zanimiv lokalni obračun je potekal v Hrpeljah, kjer je Matic Koren po koncu igralnega časa zagotovil še drugo točko Ajdovcem.

Rokometašice Mlinotesta so  doma gladko opravile z Velenjčankami Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Rokometašice Mlinotesta so doma gladko opravile z Velenjčankami Foto: Tomaž Primožič/Fpa

1. A DRL ženske

14. krog - Žurd Fikon : Krka 26:32, Tenzor DP : Zelene doline 20:32, Celjske mesnine : Gen I 24:37, Naklo PT : Piran 32:42, Mlinotest : Veplas 27:21.

Vrstni red - Gen I 28, Celjske mesnine 21, Veplas in Krka po 19, Piran 17, Zelene doline in Mlinotest po 13, Žurd Fikon 6, Tenzor DP 2, Naklo PT 0.

Mlinotest : Veplas 27:21 (15:8)

AJDOVŠČINA > Rokometašice Mlinotesta so doma gladko opravile z Velenjčankami. Gostiteljice so odigrale dobro in učinkovito ter imele vseskozi rezultatsko pobudo. Že ob polčasu so tekmicam ušle, razlika pa se v nadaljevanju ni spustila pod štiri zadetke. Strelke za Mlinotest: Rojc 7, Svetik 6, Ferfolja 10, Čajko 1, Schuster 2, Čermelj 1. ASO

Žurd Fikon : Krka 26:32(14:14)

KOPER > Rokometašice Žurda so bile tri četrtine tekme poravnane s tekmicami, nazadnje ob rezultatu 20:20. V končnici so prevladale izkušene gostje in predvsem po zaslugi Katje Čerenjak (11 golov) in Urške Vidic (10 golov) zabeležile zmago. Strelke za Žurd: Petrinja 9, Udovič 4, Bajič, Leški in Bytyqi (po 3).

2. DRL moški

Rezultati 13. kroga - Koper 2013 : Škofljica 38:28, Jadran 2009 HK : Ajdovščina 27:28 (13:15; Valenčič 9, Hrvatin 6; Koren 11), Arcont : Mitol 34:29, Črnomelj : Grča 46:21, Krim Olimpija : Rudar 33:32.

Vrstni red - Koper 2013 24, Škofljica 22, Črnomelj 21, Brežice in Rudar po 18, Krim Olimpija in Ajdovščina po 15, Alples in Jadran 2009 HK po 12, Arcont 9, Mitol 6 ...