Cimos je težko prišel do zmage

V vnaprej odigranem srečanju 12. kroga so Koprčani zmagali v Mariboru. Dvoboj je bil izenačen in težak, Primorci pa so morali za dve točki pokazati vse svoje znanje.

MARIBOR> Aktualni državni prvaki so se srečali z moštvom trenerja Marka Šibile, ki goji še hitrejšo igro, zato so imeli obilo preglavic. Zato so Koprčani morali igrati na vso moč in z vsemi najboljšimi možmi. Kljub temu so v prvem polčasu domači že vodili z 18:15, v začetku drugega pa so gostje naredili delni izid 4:0. A so bili domači vztrajni in držali ritem do rezultata 26:26. Nato pa so prišle do izraza izkušnje in prednost 30:27 v 54. minuti je bila dovolj za zmago, čeprav so na koncu cimosovci ostali le s štirimi igralci v polju in je vse dvome o zmagovalcu moral razrešiti Gorazd Škof z ubranjeno sedemmetrovko 15 sekund pred koncem.