Portorož zmagal in upa na obstanek

Portorož se vrača med žive. Osmim porazom je v sobot sledila prva zmaga, novemu (staremu) trenerju Konstantinu Subotiću pa je očitno uspelo zdramiti doslej bolj brezvoljne posameznike. Sežanska ekipa je v Celju gostiteljem zadala peti poraz v sezoni, sama pa se je z uspehom povsem približala želeni uvrstitvi med štiri najboljše ekipe, ki se bodo po koncu rednega dela sezone borile za napredovanje v prvo SKL.

Vadim Prokopenko (z žogo) je bil eden ključnih igralcev ob
prvi zmagi Portoroža v sezoni. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Vadim Prokopenko (z žogo) je bil eden ključnih igralcev ob prvi zmagi Portoroža v sezoni. Foto: Zdravko Primožič/FPA

Druga SKL

10. krog - Brinox Medvode : Parklji 67:80, Lth Castings : Konjice 79:61, Terme Olimia : Plama pur 86:71, Celje : Mesarija Prunk Sežana 84:90, Grosuplje : Ljubljana 77:56, Ece Triglav : Portorož 57:68.

Portorož 9 1 8 592:692 10

11. krog, jutri - Ljubljana : Celje. 13. decembra - Parklji : Lth Castings, Portorož : Brinox Medvode. 27. decembra - Plama pur : Grosuplje. 3. januarja - Konjice : Terme Olimia. 10. januarja - Mesarija Prunk Sežana : Ece Triglav.

Ece Triglav : Portorož 57:68

KRANJ > ŠD Planina, gledalcev 150, sodnika: Fišer (Ljubljana) in Begić (Litija); četrtine: 16:19, 15:13, 13:17, 13:19.

Portorož: Pačarić, Hvalec 4 (6:4), Starman, Kavgić 18 (8:5), Miklavčič 6, Katonar 7 (4:2), Rožanc 10 (6:3), A. Cvetičanin 6 (4:4), Vac, Prokopenko 15 (2:0), Pegan, L. Cvetičanin 2. Trener: Konstantin Subotić.

V desetem prvenstvenem krogu so košarkarji Portoroža končno dočakali prvo zmago, s katero so obudili možnosti za obstanek v ligi. Na gostovanju v Kranju niso blesteli, a so s čvrsto obrambo in nepopustljivo igro zaustavili glavne domače adute, gorenjski koš pa sta pridno polnila Adin Kavgić in Vadim Prokopenko. Istrski drugoligaš je držal vodstvo skoraj vso tekmo, po vodstvu s 60:51 slabih pet minut pred koncem pa je bil dvoboj dokončno odločen. “Fantje so se držali dogovorov. Zaustavili smo najnevarnejše posameznike domače ekipe, kar nam je olajšalo delo. Bili smo dovolj zbrani v obrambnih akcijah, medtem ko v napadu še nismo bili na najvišji ravni. Zmaga je vsekakor dobrodošla, a nas že v sredo čaka nova pomembna tekma proti Medvodam,” je opozoril trener Portoroža Konstantin Subotić.

SM

Celje : Mesarija Prunk 84:90

CELJE > Dvorana Gimnazije Center, gledalcev 150, sodnika Pohleven (Maribor) in Palčič (Postojna); četrtine - 14:20, 25:21, 23:24, 22:25.

Mesarija Prunk Sežana: Urbas 11 (6:2), Sirnik 24 (4:4), Stepančič, Kukanja 2, Grum 9 (2:2), Milašinović 22 (8:7), Mevla, Furlan 2, Brundula, Mahne, Dimec 20 (3:0). Trener: Igor Thaler.

Celjani so pred sezono obilno kadrovali z željo, da bi krojili vrh druge SKL, vendar pa je realnost drugačna. V soboto sta bila Matic Grušovnik (31) in Tadej Koštomaj (29 točk) premalo za zmago, saj so gostje imeli enega strelsko razpoloženega igralca več. Na svoj račun so - glede na visok izid - prišli gledalci. Celjani so večino tekme lovili rezultatski priključek in ga prvič dosegli v 15. minuti (27:27). V drugem polčasu sta si bili ekipi rezultatsko blizu, gostje pa so med 33. in 35. minuto ušli na dvomestno prednost (77:66), kar so ponovili tudi v 36. minuti po košu strelsko razpoloženega Luke Dimca. Celjani so v zadnjih minutah zaman lovili zaostanek, čeprav so manj kot dve minuti pred koncem prišli blizu - 84:88. Po minuti odmora sta obe ekipi veliko grešili, a so Sežanci obdržali prednost in potrdili zmago s prostima metoma Matica Sirnika, ki je bil s 24 točkami prvi strelec gostov. Pri kraškem moštvu so kar trije igralci (Sirnik 24, Dejan Milašinović 22 in Dimec 20) dosegli 66 točk, torej dve tretjini vseh, igralci s klopi (Žiga Kukanja in Vito Furlan) pa le štiri točke.

RM

Terme Olimia : Plama pur 86:71

PODČETRTEK > Športna dvorana, gledalcev 150, sodnika: Hočevar (Braslovče) in Oprčkal (Vojnik); četrtine: 22:18, 26:17, 22:14, 16:22.

Plama pur: Muha 5, Zalar 19 (5:4), Srebovt 24 (4:2), Hreščak 7 (2:1), Miličević 8, Jenko 6 (2:1), Brlan 2 (2:2), Malečkar, Šajn, Janežič, Derenčin. Trener: Rok Dežman.

Bistriški košarkarji se gostovanja pri vodilni ekipi ne bodo spominjali z veseljem. V sicer zasneženem Podčetrtku so bili konkurenčni le v uvodnih šestih minutah, ko so s košem Tilna Zalarja zadnjič povedli s 14:12. Nato so padli v domači mlin in že v 13. minuti po seriji točk Škofjota v dresu Term Olimia Matije Radanovića zaostajali že za 12 točk. Tudi nadaljevanje je minilo v znamenju gostiteljev, ki so se ob skromnem prispevku bistriških rezervistov v zadnjo četrtino podali kar z 21 točkami naskoka, nato pa dovolili Plami pur, da je v končnici tekme vendarle nekoliko omilila poraz. SM

Tretja SKL zahod

7. krog -Pivka perutninarstvo : Tolmin 76:79, Hidria : Leone Ajdovščina 88:64, Rosa Vrhnika : Nova Gorica ml. 54:62, Globus : PVC Nagode Postojna 69:89.

Globus 6 1 5 442:512 7

8. krog, 16. decembra - Globus : Leone Ajdovščina, Rosa Vrhnika : PVC Nagode Postojna, Hidria : Tolmin, Pivka Perutninarstvo : Nova Gorica mladi.