Piran je izgubil finale

Pogačarjev trg je v nedeljo gostil finalni turnir Grosbasket državnega prvenstva v košarki 3x3.

LJUBLJANA > V sedmih kategorijah se je predstavilo 37 ekip, med njimi tudi vse najboljše, ki nastopajo na turnirjih FIBA challenger in masters. V članski konkurenci se je za naslov državnega prvaka pomerilo dvanajst ekip. V polfinale so se prebili Piran, Maribor, Ljubljana in Kranj. Piran je v boju za finale zanesljivo ugnal Adecco Maribor, Ljubljana pa je bila boljša od Kranja. V tekmi za tretje mesto je Maribor s 13:11 premagal Kranj. Veliki finale je postregel s številnimi preobrati in atraktivnimi potezami, naslov državnih prvakov pa so po zmagi z 21:19 osvojili igralci Ljubljane. Pirančani so ob srebrnih medaljah dobili še vozovnico za nastop v kvalifikacijski skupini mastersa v Lozani.