Žbogar tretji po uvodnem dnevu svetovnega pokala

Izolan Vasilij Žbogar je Hyeresu na francoskem jadralskem tednu, ki šteje za svetovni pokal, po prvem dnevu na tretjem mestu (10 točk), Gašper Vinčec, drugi Slovenec v razredu finn, pa je na 12. mestu (25).

Vasilij Žbogar (fotografija je z morja pred Scarlinom) Foto: Photographer:Leonardo Bianchi Fo
Vasilij Žbogar (fotografija je z morja pred Scarlinom) Foto: Photographer:Leonardo Bianchi Fo

MARSEILLE> V vodstvu je Denis Karpak iz Estonije (2), drugi pa Rafael Trujillo iz Španije (7).

Tekma je zadnja, ki še šteje za točke v internih slovenskih kvalifikacijah za nastop na olimpijskih igrah v razredu finn. Pred tekmo v Franciji ima majhno prednost Vasilij Žbogar, ki je v razredu laser osvojil že dve olimpijski medalji, srebro in bron. V današnjem uvodnem plovu je bil šesti, v drugi regati pa četrti. V tej je bil mesto pred njim Gašper Vinčec, ki je bil v uvodnem plovu 22. V obeh regatah je bil najboljši Karpak.