Tokić v osmino finala EP

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Bojan Tokič se je po zmagi v sedmem nizu uvrstil v osmino finala evropskega prvenstva v Herningu.

Bojan Tokič se je po zmagi v sedmem nizu uvrstil v osmino finala  evropskega prvenstva (fotografija je iz arhiva) Foto: Stanko Gruden
Bojan Tokič se je po zmagi v sedmem nizu uvrstil v osmino finala evropskega prvenstva (fotografija je iz arhiva) Foto: Stanko Gruden

HERNING>Bojan Tokić je v prvem krogu s 4:0 (1, 4, 10, 11) premagal domačina Mortena Rasmussena. “Po prvi tekmi ne morem ocenjevati svoje forme, saj je bil tekmec premalo kakovosten,” je povedal Novogoričan. Za uvrstitev v osmino finala se je pomeril pomeril s starim znancem, kitajskim Špancem He Ži Wenom. Tokić je nadaljeval tradicijo dvobojev, saj je naturaliziranega Španca že četrtič zapored zlomil šele po sedmih nizih s 4:3. Novogoričan je zaostajal že z 2:3 in nato dobil dva zaporedna niza. V osmini finala se bo pomeril z zmagovalcem dvoboja med Portugalcem Marciosom Freitasom in Hrvatom Andrejem Gačino.

Tokić je še edini Slovenec v konkurenci. V prvem krogu je izpadel Saš Lasan, s 4:0 ga je izločil 12. nosilec, Nemec Christian Süss, Jan Žibrat pa ni imel sreče, saj ni bil izžreban v glavni turnir med drugouvrščenimi igralci.

Tokić je bil uspešen tudi v dvojicah v paru s Srbom Aleksandrom Karakaševićem, s katerim sta na dveh prejšnjih EP osvojila bronasti medalji. Premagala sta grški par Kalinikos Kreanga/Konstantinos Lagogianis s 3:0 (11:6, 11:4, 11:7). Tokić in Karakašević, ki sta druga nosilca turnirja, sta se pozno sinoči v osmini finala pomerila z ruskima tekmecema RM, STA